Wpis z mikrobloga

Czy policja ma obowiązek używania sygnałów świetlnych podczas postoju w strefie zamieszkania? Obok mojego domu wzdłuż głównej drogi jest dojazdowa ze znakiem d-40 "Strefa zamieszkania". Policja kontroluje prędkość co mi nawet w tym miejscu pasuje ale nie używają sygnałów świetlnych nawet podczas zatrzymania kierowcy. Na fotce zaznaczony znak o który mi chodzi i miejsce oznaczone strzałka gdzie staje radiowóz
#policja #przepisydrogowe #prawojazdy #kierowcy
exon - Czy policja ma obowiązek używania sygnałów świetlnych podczas postoju w strefi...

źródło: temp_file5114382999965827027

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@exon: Pytanie jest troche bardziej skomplikowane.

Pojazd jest pojazdem uprzywilejowanym tylko jesli ROWNOCZESNIE wysyla sygnaly swietlne i dzwiekowe. Same swietlne nie czynia go pojazdem uprzywilejowanym - wiec nie pozwalaja na nie stosowanie sie do przepisow.

Wiec czy maja czy nie maja swietlnych to nic nie zmienia jesli chodzi o przepisy i definicje pojazdu uprzywilejowanego.
  • Odpowiedz
@gorzki99: idąc takim przygłupi tokiem myślenia, to policja, karetka, straż pożarna jak mają interwencje np. o 3 w nocy to pod blokami powinni zostawiać włączone sygnały dźwiękowe żeby dla wykopków byli w "pełni uprzywilejowani"
  • Odpowiedz
@BonerBogdan: Przyglupie to jest to co napisales. Wogole nie zrozumiales co ja napisalem. Stanie pod blokiem to nie jest lamanie przepisow. Kazdy moze stac i nie potrzebuje sygnalow.

Natomiast to o co op pytal to lamanie przepisow. Parkowanie w tak oznaczonej strefie moze byc tylko w miejscach oznaczonych. A policja stoi w nieoznaczonym. Wiac lamie przepisy. Obojetnie czy bedzie miala sygnaly swietlne (bez dzwiekowych) czy nie - nic to nie zmienia.
  • Odpowiedz
@gorzki99: weź człowieku przeczytaj jeszcze raz to co ja tobie napisałem i co ty odpisałeś i się nie ośmieszaj, bo widać, że nic nie zrozumiałeś z tego co czytasz... i nie wiem, może weź niech ci stara bigosu nagotuje bo strasznie nerwowy jesteś i jak jakiś frustrat się zachowujesz
  • Odpowiedz
natomiast na postoju w miejscu normalnie niedozwolonym ma wyłączyć syrenę, ale nadal zostawić światła


@radziol88: tak sie da. Da sie miec same swiatla bez syreny - w druga strone juz nie bardzo.

A mozesz pokazac przepis o ktorym mowisz:

natomiast na postoju w miejscu normalnie niedozwolonym ma wyłączyć syrenę, ale nadal zostawić światła


?
  • Odpowiedz
@gorzki99: poprawka, może wyłączyć syrenę. Art 53 2. 2)

2) pojazd wysyła jednocześnie sygnały świetlny i dźwiękowy; po zatrzymaniu pojazdu nie wymaga się używania sygnału dźwiękowego;
  • Odpowiedz
Dal calosc. Art 53 2.2 czego? (to se sam doczytam :P)


@gorzki99: pord
2. Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych tylko w razie, gdy:
1) uczestniczy:
a) w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia albo koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego albo
b) w przejeździe kolumny pojazdów uprzywilejowanych,
  • Odpowiedz
@Kajtosz: No i o taki wypok nioc nie robilem. ja pytam Ty odpowiadasz. na tym polega merytoryczna dyskusja :)
Tylko ze zastanawia mnie 3...

"3) w pojeździe włączone są światła drogowe lub mijania."

Wiec tak na moje... Wystarcza swiatla drogowe lub mijania. Tak czy nie?

Wyjasnij mi gdzie sie myle i punkt 2 jest wazniejszy niz punkt 3 :))

Bo tak na logike to cos im sie nie za bardzo udalo
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

wszystkie 3 punkty muszą być spełnione.


@radziol88: Wtedy to jaknajbardziej ma sens.

Tylko ze albo to znow jakis niuans jezyka prawnego (jak z wyrazem "powinien", ktory co innego oznacza normalnie, a co innego jak jest uzyty w jezyku prawnym) albo jak wspomnialem - nie poszlo im w tworzeniu przepisow.

Bo normalnie to jak wymieniasz punkty to masz punkt 1 albo punkt 2 albo punkt 3 itp. Jak chcesz zeby kilka punktow
  • Odpowiedz