Wpis z mikrobloga

Siemka sportowe Mirkosławy :)

Mój sześcioletni #garmin #forerunner 735 ma już niestety mocno zmęczoną baterię, od jakiegoś czasu rozmyślam nad wymianą na coś nowszego.

Jeśli ktoś używa Vivoactive 5 lub Venu 3, dajcie proszę znać czy tam też jest tak dziwacznie jak w poprzednich edycjach, że po włączeniu pauzy w aktywnościach po kilkunastu minutach zegarek postanawia sam ją zakończyć. Jest to dla mnie koszmarnie absurdalne, niestety byłby to dla mnie dealbreaker.

A jeśli ktoś w ogóle chciałby dorzucić jakieś ciekawe uwagi odnośnie tych modeli, głównie pod kątem wędrówek górskich i biegania, to będę bardzo wdzięczny :)

#garmin #bieganie #trekking #hiking #smartwatch
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eskejp_: w cenie venu 3 masz forerunnera 955 a w cenie vivo5 forerunnera 255.
Wybierałbym pomiędzy 255 a 955 i jedyne na co zwróciłbym uwagę pomiędzy którym modelem wybierać to czy potrzebujesz map do nawigacji
  • Odpowiedz
Jest to dla mnie koszmarnie absurdalne, niestety byłby to dla mnie dealbreaker.


@eskejp_: poszukaj ktory z zegarkow ma opcje "wznow pozniej/resume later" po wcisnieciu pauzy. W google wpisujac model i ta fraze, znajdziesz instrukcje obslugi dla danego modelu, o ile wspwiera oczywisce.

No i tak jak wyzej, o ile amoled nie jest must have, bralbym 955/255.
  • Odpowiedz
  • 1
@PurpleHaze, @KHOT: ja w moim leciwym Forerunnerze 735 mogę pauzować aktywności na kilka godzin bez najmniejszego problemu, gdybym przypadkiem nie usłyszał że w innych modelach jest z tym problem to nawet nie przyszłoby mi do głowy że może być taki absurd :)
Stąd właśnie moje pytanie, teraz będę zwracał na to uwagę. Dzięki za dobre rady :)
  • Odpowiedz
  • 0
@KHOT: wow, to "resume later" z filmiku jest jeszcze lepsze niż u mnie. Ja mogę jedynie wstrzymać aktywność, po kilku(nastu?) minutach zegarek wraca do ekranu głównego, a potem odpalając aktywność kontynuuje tę którą wstrzymałem.
To "resume later" ma ten plus, że pozwala od razu wrócić do ekranu głównego i korzystać z innych funkcji zegarka.

@PurpleHaze @KHOT, a czy wiecie może, czy w tych nowszych Forerunnerach można mieć
  • Odpowiedz
@eskejp_: tak, właśnie sprawdziłem u siebie: uruchomiłem aktywność i po minucie dałem "wznów później", sprawdziłem pogodę, liczbę kroków, odpaliłem portfel, czas regeneracji, potem wróciłem do głównej tarczy, kliknąłem start i zegarek przywołał zatrzymaną aktywność, drugi raz klik start i włączył ponownie rejestrację.
  • Odpowiedz
@eskejp_: jesli aktywnosc jest odpalona i przytrzymam lewy gorny przicisk to mam dostęp do quick menu, zaleznie co sobie tam ustawie, to mi sie wlaczy.
Moge miec stoper, minutnik, ustawienia platnosco, znajdz moj telefon, muze itd itd.

Jeski przytrzymam srodkowy lewy, to mam dostep do nawigacji, moge bawic sie ustawieniami i w praktyce mam dostep do czego chce w zegarku.
  • Odpowiedz
@eskejp_: 955 ale strzelam ze to samo jest w nizszych modelach fr255 i pobliskich + oczywisce fenix epix.
O instinctach sie nie wypowiem, one ogolnie maja troche inna konstrukcje menu.

Sugeruje dcrainmaker.com on poza recenzjami, ma rowniez duze wpisy o menu zegarkow i omowiona kazda opcja z osobna, to daje jako taki oglad.
  • Odpowiedz
@eskejp_: w styczniu też wymienilem 735xt na 255 i ogolnie jestem zadowolony, ale do aktywnosci jednak trzeba miec pasek tetna - czujnik z nadgarstka mocno zaniza
  • Odpowiedz
@PurpleHaze @KHOT, a czy wiecie może, czy w tych nowszych Forerunnerach można mieć odpaloną aktywność i mimo to korzystać z innych funkcji zegarka? Gdybym u mnie podczas odpalonej aktywności chciał np. sprawdzić datę (niezbyt lotny przykład, ale niech będzie :P), to nie mam takiej możliwości bo mogę wyświetlać tylko ekrany odpalonej aktywności.

Czy obecne zegarki dorosły już do "wielozadaniowości"?


@eskejp_: mam Fenixa 7 (ale w 6 było
  • Odpowiedz
@eskejp_ Instinct 2 here - wznów później również działa a gdy przycisk back/łap nie jest podpięty do wyznaczania okrążeń to można wyjść do głównej tarczy mając odpaloną aktywność w tle - mam tak na przykład przy spacerach.
  • Odpowiedz