Wpis z mikrobloga

To jest jakiś żart, Policja, która w swoich zadaniach nie ma ochrony granic i powinna zajmować się bezpieczeństwem wewnętrznym, jest wykorzystywana do walki z nielegalnymi imigrantami. Od czego mamy wojsko i Straż Graniczna, skoro w momencie, gdy są potrzebni to okazuje się, że niewiele mogą i nie mają szkoleń. To co robili przez ten czas jak był spokój i nic się nie działo? To państwo to jest mem.
#polska #wojna #granica #polityka #wojsko #strazgraniczna #policja
Nanuno - To jest jakiś żart, Policja, która w swoich zadaniach nie ma ochrony granic ...

źródło: temp_file8199688411454428296

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@matti-nn Ty sobie żartujesz?! To od czego jest wojsko? Mamy wojnę hybrydową, więc jak najbardziej wojsko powinno bronić granic państwa. Wskaż mi punkt w przepisach, gdzie Policja ma wykonywać czynności związane z ochroną granic. Z tego co wiem, to Policja powinna dbać o bezpieczeństwo obywateli wewnątrz państwa, a nie bronić granic.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Bujak Ale co to ma za znaczenie? Ochrona granic nie jest w zadaniach Policji. Do takich działań powinno być przeszklone wojsko i SG w czasie, gdy był pokój. Do czego oni się szkolili skoro nie są przydatni wtedy, gdy ich potrzeba?
  • Odpowiedz
@Nanuno: nie, nie zartuje. Nie masz pojecia o wojsku jesli tak piszesz. Zolnierze nie sa szkoleni do obchodzenia sie z napierajacym tlumem. Wojsko jest od prowadzenia wojny jak sama nazwa wskazuje. Angazujac zolniezy do stania przy granicy odbija sie to na ich przygotowaniu (nie szkola sie z obslugi sprzetu itp), co zdarzylo juz zauwazyc wielu generalow i strategow.
Sily SG sa za male wiec naturalnym jest pomoc ze strony policji, ktora
  • Odpowiedz
@Nanuno: Wojsko i SG nie mają w swoich kompetencjach "pracy" z tłumem, sposobów na opanowywanie takich tłumów, utrzymywania ich w ramach określonej przestrzeni, takiego "siłowania się z tłumem" - więc nie są do tego szkolone. To policja zazwyczaj działa w takich sytuacjach, i dlatego zasadne jest wprowadzenie ich do działań - bo są do tego wyszkoleni i przygotowani.
  • Odpowiedz
@Nanuno: goście którzy uczą się obsługi czołgów, wyrzutni itp nie muszą mieć doświadczenia jak poradzić sobie z agresywnymi chłopami w taki sposób żeby ich za bardzo nie uszkodzić. policjanci owszem i uważam że to dobry krok że przekazują swoją wiedzę

Do takich działań powinno być przeszklone wojsko i SG w czasie, gdy był pokój.

no powinno, ale nie było, może uda się coś nadrobić
  • Odpowiedz
@Nanuno:
Do roznych zagrozen stosuje sie rozne srodki.
Polecam Ci posluchanie nieco madrzejszych w tym temacie zamiast wklejanie cytatow z wikipedii.
Mam wojskowych w rodzinie i podzielaja zdanie, które zdarzylem juz napisac.
  • Odpowiedz
@Nanuno: można podciągnąć to pod antyterroryzm jak się uprzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
weź pod uwagę że policja ma np. doświadczenie z paralizatorami, a wojsko już niekoniecznie
Bujak - @Nanuno: można podciągnąć to pod antyterroryzm jak się uprzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
weź...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Bujak Nie no teraz to robić fikolek godny wykopka. Najpierw mówisz, że służby, które mają wpisaną w swoje zadania ochronę granic państwa, nie powinny tam stacjonować, a proponujesz naginanie przepisów i wysyłanie tam służby, która odpowiada za bezpieczeństwo wewnętrzne. Nie róbmy z #!$%@? logiki.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@matti-nn Cytatów z Wikipedii? XDDD
Typie, to są ustawowe zadania tych formacji. Ty się słyszysz co Ty mówisz? Próbujesz bronić granic służba, która za to nie odpowiada.
Nie musiałeś mówić, że masz wojskowych w rodzinie, bo wystarczy posłuchać bredni jakie wygadujesz, żeby wiedzieć, że albo sam jesteś wojskowym albo masz ich pełno w najbliższym otoczeniu.
To, że trepy podzielają to co wypisujesz nie jest niczym dziwnym, bo oni akurat robotą nie są
  • Odpowiedz
Najpierw mówisz, że służby, które mają wpisaną w swoje zadania ochronę granic państwa, nie powinny tam stacjonować


@Nanuno: co ty pleciesz? gdzie tak napisałem? pisałem że wojskowi nie muszą mieć doświadczeń w pacyfikacji.

proponujesz naginanie przepisów i wysyłanie tam służby, która odpowiada za bezpieczeństwo wewnętrzne


których przepisów? konkretnie proszę.

policja nie jest pierwszy raz wysylana na granicę:
https://infosecurity24.pl/bezpieczenstwo-wewnetrzne/mswia-wysyla-policjantow-na-granice-pojedzie-wiecej-prewencji-i-kontrterrorystow
https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/policja/na-pierwszej-linii-kryzysu-czyli-jak-policja-radzi-sobie-z-ochrona-granic
  • Odpowiedz
@Nanuno:

Zagwarantowane obrony państwa i przeciwstawienie się agresji" - ten punkt idealnie opisuje aktualna sytuację na granicy


Jakbyś chodził w podstawowówce na Polaka zamiast palić fajki za kotłownia to niemiałbyś teraz problemów z interpretacją czytanego tekstu ale nich ci będzie. Zagram według twoich zasad:

„#!$%@? patus grozi mi i jest agresywny w stosunku do mnie. Gdzie jest wojsko kiedy go potrzeba? Wojsko ma się przeciwstawiać agresji!”
  • Odpowiedz
@Nanuno wojna hybrydowa - no tak. Niekonwencjonalna. Dlaczego więc mamy trzymać się konwencjonalnych rozwiązań? Jak hakerzy z Moskwy zaatakują infrastrukturę informatyczną to wyślesz poborowych karabinierów do serwerowni?
  • Odpowiedz