Wpis z mikrobloga

W najbliższych miesiącach jakie są duże imprezy z branży gier na których potencjalnie #cdprojektred #cdprojekt mogłoby coś zaprezentować?
Obecna wycena akcji #gielda w perspektywie grania pod choćby zwiastun następnego projektu kusi bo marketingowo na pewno dowiozą a #wiedzmin to marka sama w sobie (o ile to będzie Wiedźmin).
Przez co zastanawiam się czy wchodzić na grubo jak na moje możliwości licząc się z tym że akcje mogą jeszcze spaść, albo trzeba będzie czekać długo na wzrosty pod premierę.
Jakie opinie macie na ten temat?
  • 14
  • Odpowiedz
@Padoks: wiedźmin najszybciej na moje wyjdzie pod koniec 2026, oni dopiero co poprzenosili ludzi z Cyberpunka do wiedźmina. Przez najbliższe 2 lata możesz w to walić ile idzie
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@samael4018 masz na myśli że wyjdzie gra do końca 2026? Skoro tak to od teraz do końca 1Q 2025 powinien pojawić się zwiastun który zrobi skok wyceny akcji.
  • Odpowiedz
@Padoks: to jest na moje możliwy najwcześniejszy termin. Realnie to 2027/2028 raczej nie będą chcieli powtórzyć premiery Ceyberpunka, więc pewnie dłużej będą siedzieć.
  • Odpowiedz
@Padoks: moje 80% portfela w tym momencie to CDR i planuje wejść za drugie tyle w następnych miesiącach. Ryzyko jakieś zawsze istnieje to trzeba wziąć pod uwagę jak to w życiu bywa ale tutaj są bardzo duże możliwości wzrostowe i wejście teraz kapitałem przed trailerem/teaserem kiedy zagranica jeszcze nie tak bardzo patrzy i trzymanie przez 2/3 lata jest rozsądne. Przy tym kursie możliwości wzrostowe są bardzo duże i ryzyko niskie patrząc
  • Odpowiedz
@Padoks: teaser w tym roku ma wyjść lub zacząć się akcja marketingowa można to wywnioskować ze słów CEO że ten rok nie będzie nudny pod tym względem. Możesz również partiami wchodzić kapitału jeśli uważasz że cena może jeszcze spać.
  • Odpowiedz
@Padoks: ja w spółki gamingowe nie wierzę zbytnio, mam trochę akcji CD Projektu i pewnie trochę dokupię jeśli będą spadki poniżej 130 ale zdecydowanie nie opieram się na tym
  • Odpowiedz
@Padoks: W4 wyjdzie najwcześniej w 2028. Przecież ostatnio jak były wyniki za Q1 to potwierdzili, że dopiero drugiej połowie 2024 roku wejdzie w fazę pełnej produkcji. Jak ktoś myśli, że taką grę zrobią w 2 albo 3 lata to nie ma pojęcia o czym mówi, w szczególności po akcjach z CP. Już szybciej wyjdzie ten remake W1, ale go nie robi core team.
  • Odpowiedz
@amityxd: ukończyli tworzenie map i środowiska tym się zajmowali przez 2 lata. W programie motywacyjnym mają do 2027 uzyskanie 3 mld zł co bez nowej premiery się nie uda. Więc premiera Wiedżmina w 2026 bardzo prawdopodobna.
  • Odpowiedz
@Padoks: Ja też niedługo wchodzę w cdproject i będę trzymał do premiery. Myślę że teraz jest odpowiedni moment, cena akcji jest relatywnie niska i kampania marketingowa wieśka jeszcze nie ruszyła.
  • Odpowiedz
@Padoks: Czytam ten wątek i sporo osób ma być może ma trochę błęde założenia że produkcja W4 się przeciągnie bo patrzy na nią przez pryzmat CP2077. Otóż wg mniej 2026r jest bardzo realne bo pracują na nowym silniku Unreal a nie na swoim i to daję im ogromne wsparcie od Epic.
  • Odpowiedz