Wpis z mikrobloga

Wczoraj głosowałem w #belgia w wyborach lokalnych, federalnych i do EU. Przez to że jestem z lubelskiej wsi poglądy mam raczej konserwatywne ale na skrajnych nie zagłosuje nigdy. Wybrałem więc umiarkowana prawicę NVA gdzie z 3 głosów 2 oddałem na kobiety w tym jedna czarna ( ͡° ʖ̯ ͡°) nawet jestem z siebie dumny z tego powodu że się przemoglem
Generalnie #belgia to kolejny kraj gdzie na północy (Flandria) zdecydowanie zwyciężyła prawica a na południu ( Walonia) po 20 czy 40 latach odsunięto lewice- wygraly partie liberalne i centrowe.
Bruksela - tu zwyciężyła lewicowi Zieloni, zero zaskoczenia.
Zaskoczeniem są wyniki komunistów , w dużych miastach zanotowali dobre wyniki - ponad 20 % okazało się że głosują na nich islamiści. Na wioskach gdzie populacja jest 90 kilka procent biała mają 5 % max czyli jak pokazują wyniki #konfederacja wszędzie w Europie jest podobny odsetek durni w normalnym społeczeństwie.
Lewica belgijska stabilnie w okolicach 10 % głównie młodzi bo do nich był skierowany program .
Skrajną prawica liczyła na wyniki jak w #holandia całe szczęście się nie udało.
Z ciekawostek, startowało kilku Polaków, nawet z ultra prawicowego Vlaams Belang ( Kinga Pająk) 7 na liście partii ale chyba nikt się nie dostał.
#emigracja
  • 3
  • Odpowiedz
  • 8
@belgo_freight mówisz że durnie głosują na konfederację a sam zrobiłeś wywód na pół strony o tym na kogo głosowałeś i jedyne czego się z tego dowiedzieliśmy to że głosowałeś na kobietę i to czarna. A jakieś poglądy znasz? Program? Czy po prostu uważasz że będziemy ci klaskać jak powiesz że "nie zagłosujesz na skrajnych". A ci skrajni według ciebie to którzy i dlaczego?

Może trochę więcej metoryki zanim zaczniesz innych obrażać
  • Odpowiedz