Wpis z mikrobloga

Jest tutaj ktoś co zna się na wykończeniach, bo mam pytanie odnośnie akrylowania łączenia ściany z oknem. Czy mogę tak zrobić że oklejam okno taśmą malarską, potem akryluję wygładzam odczekuję powiedzmy godzinę i od razu maluję bez odrywania tej taśmy? Chodzi mi o to że nie chciałbym dwa razy ich okejać bo nigdy nie trafię taśmą na stary ślad s tym przypadku akrylu, a zostawiąjąc akryl do wyschnięcia z taśmą można go zerwać i też będzie nieestetycznie. Jak wy robicie żeby to to dobrze wyglądało?

#budowlanka #remont #budownictwo #wykonczenia #mieszkanie #remontujzwykopem #budujzwykopem
Ciortas - Jest tutaj ktoś co zna się na wykończeniach, bo mam pytanie odnośnie akrylo...

źródło: akryl

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Ciortas: Daj dwie warstwy taśmy (aczkolwiek ja nie oklejam taśmą do akrylowania w ogóle, ściągam tymi kostkami gumowymi po prostu).
  • Odpowiedz
@Ciortas: niestety ci to nie wyjdzie. Jak od razu nie zerwiesz taśmy na mokrym akrylu to wyjdzie poszarpany syf. Oklejaj 2 razy, też tak robię i to nie jest żaden kłopot.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@opk20 a to nie jest tak że akryl trzeba na koniec pomalować? Pamiętam jak w jednym pokoju miałem położony akryl w narożnikach i potem majstry musieli przyszlifować podłogę w jednym miejscu to normalnie z białego akryli zrobił się szary od kurzu. Jeżeli byłaby na nim farba pewnie nic by się nie stało
  • Odpowiedz