Wpis z mikrobloga

#wybory najbardziej chyba wkurzają mnie teksty typu „w tym kraju nic się nie zmieni”. Pamiętając Polskę sprzed 30 i 20 lat to jest to straszne #!$%@?, tu się praktycznie wszystko zmieniło.
  • 137
  • Odpowiedz
@Pepege @miki4ever
Urzędowo też się zmieniło. 20 lat temu i w większym mieście w sądzie pili podczas pracy, teraz już byłby wypoerdol.
W firmach, w pracy podobnie. Jednak idziemy w jakimś kierunku, boję się tylko takiego cofania w rozwoju przez korupcję i nepotyzm.
No i samego kształtu wojska, policji i innych służb.
Przykro się robi... A może być boleśnie.
  • Odpowiedz
@VanGogh: jaki skok? Gospodarkę zbudowaliśmy na pożyczonej kasie, przemysł ciężki leży i kwiczy. Większość wpływów w naszym kraju jest z usług. Ja tu nie widzę żadnego realnego Postępu, a jedynie kolosa na glinianych nogach.
  • Odpowiedz
@marcaj: Równouprawnienie do czego? Praworządność to frazes, którym lewicowe partie wycierają sobie brudne mordy. Nic się w naszym prawie nie zmieniło, co uprawniałoby KE do odblokowania pieniędzy z KPO. To była decyzja czysto polityczna. Zamordystyczna. Unia ze swoimi ekopomysłami, elektryfikacją i polityką migracyjną dusi obywateli.
  • Odpowiedz
@ShmoodeX: Francuska też chyba nie jest najmocniejsza, bo Francuzi strasznie narzekają... xD

A poza tym pojedz do Berlina i zobacz jak się trzyma niemiecka, silna xD
  • Odpowiedz
@Pepege: Nie masz pojęcia o tym co piszesz. Jest ogromna różnica między urzędami skarbowymi z lat 2000 a dzisiejszymi, podobnie z zusem, urzędem miasta etc. Najmniej się zmieniły kliki typu komornicy, sądy, tam osobiście nie odczułem zmian.
  • Odpowiedz
najbardziej chyba wkurzają mnie teksty typu „w tym kraju nic się nie zmieni”. Pamiętając Polskę sprzed 30 i 20 lat to jest to straszne #!$%@?, tu się praktycznie wszystko zmieniło.


@miki4ever: No, zwłaszcza porównaniu z Czechami i Węgrami. Różnica między Czechosłowacją, a PRL była mniej więcej taka jak dziś między Polską, a RFN.
  • Odpowiedz
@VanGogh: akurat tobie nic nie grozi rozumu nigdy nie miałeś. Pozdrawiam cieplutko. Zawsze zamiast „europejskich dewiacji” możesz wyjechać na Białoruś czy Rosję i zakosztować „prawicowej alternatywy” w postaci błota i gówna i taniej wódy bez złych norm ue w muchosrańsku wielkim.
  • Odpowiedz
@miki4ever: Ja nic nie mówię ale postęp jaki widzimy na przełomie 30 lat to jest efekt zrzucenia jarzma ZSRR. Najlepsze w tym wszystkim jest to że ta przemiana cały czas trwa i to nie koniec. Mało tego, nie ważne jaki rządz będzie ludzie będą motorem napędowym tych zmian.
  • Odpowiedz
  • 1
@miki4ever przejedź się na zachód albo południe i zobaczysz jak dalej Polska jest w #!$%@? moczona. Komunizm był #!$%@? ale ten kraj jest dalej w dalekiej dupie jeśli chodzi o zarządzanie dla zwykłych obywateli. Służba zdrowia, założenie działalności gospodarczej, kwota wolna od podatku..
  • Odpowiedz
@Pepege: w niemczech urzędowe sprawy załatwia się sprawy o wiele gorzej i tylko i wyłącznie osobiście lub listownie a nie tak jak w Polsce niektóre sprawy załatwisz online

Wbrew temu co gadają wykopki jako że mieszkałem w de prawie 10 lat widzę że w Polsce nie jest tak źle i coraz lepiej jest
  • Odpowiedz