Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy.
Mam dość gęste i aktualnie krótkie włosy. Chcę sobie układać je dość klasycznie, przedzialek i zacses na bok.
#fryzjer albo może #barber zasugerował łączenie pasty z pudrem żeby te włosy unieść i no usztywnić, wiadomo.
Pastę mam - legendarny Beach boy, ale jaki #puder do tego?
A może macie inne sugestie, jak łatwo sobie ułożyć takie włosy tak, żeby było to trwałe? Chciałbym, żeby były dobrze ułożone przez kilkanaście godzin.
Odpadają jakieś kosmetyki, które wymagają suszenia włosów po aplikacji, gdyż aktualnie nie posiadam suszarki.
No i wolałbym wydać jak najmniej pieniędzy xd

#wlosy #fryzura #modameska #fryzjerstwo #kosmetyki #pytanie #pytaniedoeksperta
Shatter - Potrzebuję pomocy. 
Mam dość gęste i aktualnie krótkie włosy. Chcę sobie uk...

źródło: 741cf9f166f1970982c27ea143cd3486

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@Shatter: Przyzwyczajaj się, wszystkie dobre produkty do stylizacji są drogie i zanim trafisz na taki, który Ci pasuje to przewalisz kupę kasy na takie, których użyjesz raz i wywalisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Suheil-al-Hassan na ile mocno trzyma ta pomada? Nigdy nie używałem niczego poza kilkoma pastami matującymi z Rossmanna, ale już przy tym Beach boyu irytowało mnie, że przy czesaniu po chwili od nałożenia wyrywałem sobie włosy.
No i czy z doświadczenia polecasz jednak inny puder? Bo mi się w oczy rzucił uppercut w cenie ~40 zł za 20g

@WaveCreator właśnie gdybym miał ochotę trzymać znowu długie ładne włoski, to może by tak nie
  • Odpowiedz
@Shatter: ja ze swojej strony polecam jednak zainwestować w tę suszarkę, choćby jakiegoś marketowego remingtona, bez odpowiedniego wysuszenia ciężko raczej będzie uzyskać trwały i satysfakcjonujący efekt. Wrzucasz przed suszeniem jakiś prestyler (krem/sól morską/tonik), wyznaczasz se przedziałek, suszysz na szczocie nadając objętość i kształt fryzurze i wykańczasz to wtedy jakaś pomadą (w zależności jaki efekt Cię interesuje, czy ma być mat czy połysk). Przy odpowiednim wysuszeniu nawet na tych beachboyu powinieneś wyczesać
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
ale to się nie wydarzy w najbliższym czasie po prostu, więc dlatego eliminuje to rozwiązanie. Poza tym za dużo czasu to zajmuje


@Shatter: jasne, rozumiem, ale rozważ to kiedyś, bo serio, to będzie gamechangerem w w kwestii stylizacji włosów ;) A czasu nie zajmuje aż tak dużo, może na początku, ale jak załapiesz wprawę to wystarczy 5, max 10 minut, a fryzura będzie się trzymała cały dzień.

btw, czy to jest
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@LukaszN mam zamiar go używać docelowo tylko wtedy, kiedy faktycznie zależeć mi będzie na tym, żeby się trzymała długo. Chyba wezmę uppercut, opinie ma dobre a jednak można go dostać poniżej 40 zł za 20g. Nie wiem, czy dokupować pomade reuzela, czy próbować po prostu na tym bicz boju to układać na razie, bo segment cenowy zgoła inny xd
  • Odpowiedz
@Shatter: noo niestety, ceny pomad nieźle #!$%@?ło ostatnimi czasy xd a z reuzelami mam ten problem, że nie warto sugerować się parametrami producenta z puszki, bo np. biały reuzel nie jest tak matowy choć nazywa się clay matte a szary nie ma wcale mocnego holdu, mimo że na puszce ma napisane extreme hold ( ͡° ͜ʖ ͡°) Te pudry są raczej dość wydajne, powinien Ci wystarczyć na
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@LukaszN a jeśli. Chodzi o pomady, to właśnie którą wybrać, żeby było matowo? Nie chcę efektu "mokrych włosów", zasadniczo szykuje się do ułożenia fryzury na ślub xd będzie to pewnie coś jak. U tego typa że zdjęcia, wysokie cieniowanie od zera, lekko zaznaczony przedziałek i zaczes w bok z uniesioną grzywką, o ile długość pozwoli, bo na razie za krótkie, żeby sensownie ją unieść
  • Odpowiedz
@Shatter: spróbuj może z tym szarym reuzelem, będzie na pewno lepszy od białego, nie ma "extremalnego" holdu, bardziej coś między strong a mid, przy w miarę krótkich włosach powinno wystarczyć
LukaszN - @Shatter: spróbuj może z tym szarym reuzelem, będzie na pewno lepszy od bia...

źródło: reuzel

Pobierz
  • Odpowiedz
@Shatter: osobiście nie polecam reuzela, coś ma w składzie że po długim używaniu moja skóra zaczęła źle reagować, ale mówię, w moim przypadku. Imo lepszy jest uppercut, jak chcesz mocny hold to uppercut green, trzyma o wiele mocniej niż reuzel szary, jest bardziej matowy i nie sprawia takiego "tłustego" dotyku, z minusów to jest to że jak za dużo nałożysz i ci zwiąże to ciężko będzie chociażby włożyć palce w
  • Odpowiedz
@Shatter: no to prawda ( ͡º ͜ʖ͡º) powiem tak - co włos to opinia, przeważnie pomady zachowują się różnie w zależności od typu włosów, jednemu będą trzymać lepiej, innemu gorzej, u jednych będzie piękny suchy macik, inny da jej np. za dużo na włosy i zaczną mu się "tłuścić", jednego uczuli jakiś składnik, innego nie, dlatego tak ciężko doradzić coś konkretnie, najlepiej samemu posprawdzać różne warianty.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@LukaszN wiesz, jakbym był pewien, że będę chciał trzymać fajna fryzurę dłużej, to bym inwestował chętniej, ale ja mam fazy na dłuższe włosy i fazę na włosy 13.u góry i 0 na bokach, więc szkoda wydać na kosmetyki parę stówek łącznie i zostawić potem po pół opakowania.
Właśnie ten śmieszny Beach boy ma u mnie ok. rok i ponad pół opakowania mam xd
  • Odpowiedz