Wpis z mikrobloga

@ja_jeti: @rafal_13 miałem na myśli legit pracę, gdzie dostaje się więcej niż minimalna. By pracować na czarno albo w szarej strefie najpierw trzeba się dorobić rzeczy.
  • Odpowiedz
Każdy tu kiśnie z gurali, co jest jak najbardziej zadadne, bo beka z biznesów które bazują na pracy poniżej minimalnej, ale według Polskiej Szkoły Ekonomii im. Jana Pawła II, skończy się to tym, że podniosą ceny i będą zdzierać z ludzi jeszcze bardziej. Zysk musi być constans.


@Iskaryota: no nie w pewnym momencie skończy się tak duży napływ turystów bo ich niebędzie stać.
  • Odpowiedz
@mbasasello: i jeszcze 5 dni minimum po 12h, zwykle 6 jak nie 7 w wakacje. Tak było kiedyś, tak jest teraz xD a ten kto dostanie UOP ten jest królem życia. Znajoma na studiach jeszcze 4 lata temu robiła po 12zl/h + napiwki za sprzedawanie oscypków, ba nawet jej pracę znalazłem lepszą to nie bo znajomy taty.
  • Odpowiedz
@kasza332: "Młodzi mają zbyt dobrze" jak mnie triggeruje takie #!$%@? starych zjebow wykorzystujących brak doświadczenia życiowego u młodych. Od razu takim starym smieciom życzę jeszcze gorzej niż mieli w najgorszym momencie swego #!$%@? zywota
  • Odpowiedz
@kasza332: ciekawe dlaczego mówią o zarobkach za dwa miesiące, a nie za jeden. Dopiero po dwóch miesiącach płacą i to poniżej minimalnej? Czy oni chcą niewolników?
  • Odpowiedz
Biorąc pod uwagę, że pewnie młodzi chcieliby popracować więcej żeby przytulić siano, powiedzmy 6 dni po 10h


@sierramikebravo: <18 nie może pracować powyżej 8h dziennie, a odpoczynek tygodniowy ma mieć minimum 48h i obejmować niedzielę, więc nie może pracować ani 6 dni ani po 10h. ;)

To nawet trochę bardziej skomplikowane, ale szkoda się rozpisywać.
  • Odpowiedz