Wpis z mikrobloga

Obecnie posiadam 48 dni urlopu z czego sporo zaległego z 2023. Mistrz karze mi iść na urlop natychmiast mimo, że termin mi nie
pasuje i powiedziałem, że latem najwyżej będę brał po 2 dni i powoli wykorzystywał bo urlop z 2023 musze wykorzystać do września tego roku. Zgodnie z prawem o ile sie nie myle to jeżeli pracownik ma zaległy urlop to właśnie PRACOWNIK wybiera sobie dzień w którym chce to wykorzystać a nie przełożony.
Więc:
1. To pracownik decyduje kiedy wykorzysta zaległy urlop
2. Urlop musze wykorzystać do końca września tego roku a nie teraz
3. Nie mam okresu wypowiedzenia żeby mnie wysłać natychmiast

Co prawda przepisy również mówią, że mogą mnie wysłać na urlop siłą ale jeżeli mam jeszcze czas ponad 3 miesiące na wykorzystanie a nie chce teraz to o co chodzi? Jest tu chyba mowa o nieposzanowaniu praw pracownika.

#prawo #kolchoz #praca #pracbaza
  • 6
  • Odpowiedz
@Sumiru:źle rozumiesz. Termin wykorzystania zaległego urlopu może wyznaczyć pracodawca. Ty mogłeś decydować w zeszłym roku, w tym roku pracodawca ma dopilnować byś wykorzystał urlop do września inaczej może beknąć. Może wziąć twoje uwagi, ale nie musi.
  • Odpowiedz
  • 0
@cyk21: No nie wiem. Dziwne to dla mnie. Wydaje mi sie że najpierw takie coś sie ustala z pracownikiem a jeżeli nie bedzie wykorzystywał to wtedy na przymus.
Sumiru - @cyk21: No nie wiem. Dziwne to dla mnie. Wydaje mi sie że najpierw takie coś...

źródło: 3

Pobierz
  • Odpowiedz
@Sumiru: To co wkleiłeś dotyczy bieżącego urlopu - zaległy urlop może ci wyznaczyć pracodawca jak do marca tego roku nie zaplanowałeś. To się zmieniło niedawno i nie da się już więcej kumulować urlopu.
  • Odpowiedz
@Sumiru: Zaległy urlop to zawsze kwestia pracodawcy, możecie się umówić i wtedy jest zajebiście, ale równie dobrze może Ci narzucić termin i nie ma z tym dyskusji. Czas na wybieranie już miałeś w zeszłym roku ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz