Wpis z mikrobloga

Czasami tutaj widzę, że o meblach z Ikei się mówi jako "średnia półka" mebowa, a często nawet, że są to meble poniżej średniej.
Zanim poznałem wykop, byłem przekonany, że nie ma sensu szukać czegoś lepszego niż Ikea, więc pojawiło mi się pytanie:

Gdzie polecacie kupić w rozsądnej cenie meble o jakości średniej+, dobrej, albo nawet bardzo dobrej (ale jeszcze nie premium)

Precyzując, będę musiał umeblować mieszkanie, tak więc standardowo chodzi o jakieś stoły, stoliki, krzesła, kanapy, łóżka itp itd.

Więc co polecacie, szukać u lokalnego meblarza/stolarza, lokalne salony meblowe czy może inne meblowe korpo jak np agatameble?

EDIT: Dodam tylko, że głównie chodzi o typowe meble ruchome, bo specyficzne rzeczy jak np kuchnię czy szafy to jednak wolę załatwić z meblarzem.

#meble #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem #urzadzajzwykopem #wykonczenia #mieszkanie #architekturawnetrz #aranzacjawnetrz #ikea
  • 16
  • Odpowiedz
@innovi: kiedyś Ikea była tania względem tego, z jakich materiałów robione są ich meble. Jednak ostatnio ceny poszły do góry, a jakoś jest taka, jaka była.

Choć przyznam się, że nie narzekam, bo np łóżko malm mam od 2013 roku, a kuchnie od 2016. Tylko blatu u nich nie brałem, bo za drogo wychodził.
  • Odpowiedz
@innovi Ikea ma meble lepsze i gorsze tak naprawdę, a jakiś takich zwykłych, prostych to nie ma co szukać gdzie indziej.

Agata Meble to największe ścierwo xD Tak samo brw. Meble rozpadają się od patrzenia od nich. Myślałam, że będą lepsze niż Ikea, dlatego umeblowałam nimi poprzednie mieszkanie i już przy składaniu przeklinałam ten pomysł. BRW niedopasowane, z Agata duuuzo części uszkodzonych (i miesiąc czekania na nowe). Agata jest generalnie konglomeratem
  • Odpowiedz
  • 0
@Lonate: Dzięki, VOX mi się gdzieś obiło o uszy, też pozytywnie, na pewno sprawdzę.
Co do Jysk to mam mieszane uczucia. Cen nie mają najniższych, a wiele słyszałem negatywów o jakości.
  • Odpowiedz
@innovi mają lepsze i gorsze :) na pewno nie polecam z Jysk mebli zamykanych na tip on. Regały na książki mam z Ikei, łóżko mam z Ikei (ale materac już nie). Co do VOX to polecam przejść się do salonu jak masz gdzieś blisko. Nam pani tam fajnie doradziła, wbiła zniżkę dodatkową ;)
  • Odpowiedz
Agata Meble to największe ścierwo xD Tak samo brw. Meble rozpadają się od patrzenia od nich


@Lonate: Ja mam tylko tapczan z Agata Meble (nie jakiś kosmicznie drogi), ale na jakość nie mogę narzekać. Co prawda w transporcie uszkodził się przykręcany bok, którego i tak nie używam, ale po zgłoszeniu reklamacji dali 15% zniżki za zakupiony produkt (który i tak już był kupiony w promocji). A sam tapczan jest solidny
  • Odpowiedz
@pepedros miałam wszystkie meble do pokoju dziecięcego, stół jadalniany i krzesła. Stół jedyny jako tako. Krzesła się po dwóch latach rozpadały (a to nie były jakieś najtańsze, średnie-droższe), meble dziecka przyszły uszkodzone, musieliśmy czekać miesiąc na nowe części (a to i tak wybłagane bo najpierw powiedzieli trzy miesiące, ale wtedy w ciąży zaczęłam płakać, że za trzy miesiące to już dziecko będzie na świecie xD). No i każdy producent z Agata
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wychwalany no właśnie ja nie mam jakichś wyrafinowanych potrzeb co do podstawowych mebli jak stoły krzesła czy sofy

Co do tego że jest tanio, to się spodziewałem, że właśnie w ten sposób tanio nie będzie. No ale jeżeli tak, to nie zaszkodzi mi się rozejrzeć.

Jak kojarzę, jesteś z Wrocławia, może masz jakieś lokalne polecenia?
  • Odpowiedz
@innovi ja na Facebooku znajduje firmy i zamawiam. Z potrzebami chodzi np o material sofy czy ulozenie forniru na blacie stolu, albo jak chcesz mebel 200cm to taki zrobią i nie musisz kupować gotowca idąc na kompromis 195cm czy 205cm.

Często te małe firmy są dostawcami dla sieciowek typu Agata meble tylko doplacasz tam za marże sklepu
  • Odpowiedz
@innovi: słuchaj wykopki to daleko zajdziesz. Jeśli szukasz czegoś lepszego niż Ikea w cenie takiej samej jak Ikea to będzie ciężko. VOX lepszy, jasne ale zauważalnie droższy.
  • Odpowiedz
@innovi Ikea ma lepsze i gorsze meble, w zeszłym tygodniu sprzedalem 19 letnią sofę z Ikei tylko dlatego że się przeprowadziłem i mi rozmiar nie pasował. Klienta szybko znalazlem na tak stary model. Ich meble dla dzieci też są pokoleniowe.
  • Odpowiedz
@innovi Napisz na priv, mieszkam w zagłębiu meblowym więc mogę załatwić meble + sam robię meble tapicerowane więc mogę też sam coś zrobić ;)
  • Odpowiedz