Wpis z mikrobloga

Mirki drogie z #majsterkowanie #warsztat #diy i jeszcze #modelarstwo bo wy się możecie znać bardziej - gdzie w Polsce kupić dobry klej cyjanoakrylowy w opakowaniu, które nie jest jednorazowe? Na wszystkich filmikach z YT pokazujących przebieg majsterkowania mają takie fajne plastikowe buteleczki z cyjanoakrylem, zakończone cienką rurką, z której ładnie płynie klej, coś jak na zdjęciu (pierwsze lepsze z gógla).
U nas - przerabiałem naprawdę różne wersje cyjanoakryli, od Kropelki i SuperGlue począwszy, na markowych wersjach skończywszy. I za każdym razem wygląda to podobnie: nowy klej działa pięknie, po paru dniach ten sam klej wymaga już dziobania szpilką, #!$%@? i kombinowania. W sumie jedyna skuteczna metoda, którą znalazłem, to kupowanie na promocjach kleju UHU SuperPower w maleńkich tubkach bodajże 1g i traktowanie ich jako jednorazowe, ale to trochę marnotrawstwo jest.
Zatem: czy w ogóle istnieje cyjanoakryl w takim opakowaniu, które jest wielorazowe?
Jarek_P - Mirki drogie z #majsterkowanie #warsztat #diy i jeszcze #modelarstwo bo wy ...

źródło: 3-1

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
pełno w podobnych opakowaniach


@Vadzior: ok, super, ale czy te opakowania dostępne u nas faktycznie działają tak jak te pokazywanie na YT? Że biorę używany tydzień temu klej z szuflady (gdzie stoi pionowo, z wylotem zamkniętym kapturkiem - tak dla jasności dodam) i ten klej leci?

@Yawimaya loctite - dobra marka, zaryzykowałbym [edit: nie, nie zaryzykowałbym, powiedzmy, że nie jestem aż tak zdesperowany, by za cyjanoakryl płacić dwie stówy],
  • Odpowiedz
@Jarek_P: przerabialismy tego dużo w robocie tylko loctite 460 zdał egzamin. Tyle że trzeba zakręcać przetarta końcówkę. No i najlepiej brać mniejsze opakowania
  • Odpowiedz
@Jarek_P: nawet na naszą kropelkę w małych tubkach tak działa, że po pół roku jest dobry, tylko trzeba zachować minimum higieny: przed użyciem strząsnąć klej w tubce na sam koniec, po użyciu znów strząsnąć resztkę kleju z dozownika na dno i szczelnie zamknąć zakrętką. Problem się bierze z #!$%@? dozownika/zakrętki nawet małą ilością kleju, przez co nie przylegają one do siebie idealnie, zamknięcie nie jest szczelne i klej pod wpływem
  • Odpowiedz
@KHOT: @Jarek_P Potwierdzam, moje otwarte kropelki tygodniami stoją jak po użyciu pomajstruję tubką by klej wrócił z dyszy na dół i zamknę szczelnie. Nie zawsze się uda tak podotykać by wessało z powrotem na dół, ale jak się uda to może stać bardzo długo.
  • Odpowiedz
  • 0
@KHOT: @atehxx no to mi kurcze coś chyba nie wychodziło. Plastkowe bueleczki są tu o tyle fajne, że nimi łatwiej "zassać" klej z wylotu. Nic, spróbuję...
  • Odpowiedz
@atehxx: @Jarek_P mój sposób to stuknąć końcem tubki delikatnie o stół kilka razy, działa niezawodnie, taki używany superglue u mnie potrafi stać miesiącami.
  • Odpowiedz
ok, super, ale czy te opakowania dostępne u nas faktycznie działają tak jak te pokazywanie na YT? Że biorę używany tydzień temu klej z szuflady (gdzie stoi pionowo, z wylotem zamkniętym kapturkiem - tak dla jasności dodam) i ten klej leci?


@Jarek_P: ja czasami używam przy sklejaniu modeli, opakowanie ktore mam obecnie otworzyłem jakoś na jesieni. Otwierane, zamykane i używane wielokrotnie i klej caly czas leci tak jak trzeba.

https://agtom.eu/cyjanoakrylowe/331142-amazing-15603-klej-cyjanoakrylowy-ca-sredni-igla.html?search_query=klej+ca&results=48
  • Odpowiedz
  • 1
Jak potrzebujesz cyjanoakryl, to kup loctite, jak polecali wyżej.
Ale do sklejania plastikowych modeli spróbuj tego:
Tamiya Extra Thin Cement
To działa milion razy lepiej niż cyjanoakryl. Lekko przykładasz do szczeliny pędzelek i to wnika w szczelinę, nie zostawiając praktycznie śladów.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Klej cyjanoakrylowy Bondini plus 6 g
Klej nigdy nie zastyga w aplikatorze, ponieważ posiada unikalną zakrętkę, wewnątrz której znajduje się specjalna igła zamykająca dyszę kleju.
Ponad rok czasu uzywalem i zdal egzamin.
Tylko wycierałem aplikator do sucha.
  • Odpowiedz