Wpis z mikrobloga

AAAAAAaaaaaa, ja #!$%@?ę, zabierzcie ode mnie to góóóóuuuuóóóóównoooo!!!!!!!

Z asystenta google w telefonie korzystam często i regularnie. Szczególnie cenię sobie to w samochodzie, gdzie wystarczy rzucić w powietrze "okej gogle, prowadź do: Warszawa, ulica Mickiewicza 49" i już się ma odpaloną nawigację na wskazany adres. A żeby się milej jechało, dodatkowa komenda "okay google, play music" włączało YT music z playlista automatycznie dobraną pod moje gusta (zajebisty ficzer google, od jakiegoś czasu głównie w ten sposób słucham muzyki). Z ChatGPT czy Gemini też dośc regularnie korzystam na pececie, przydaje się.

Wczoraj dostałem info systemowe na smartfonie, że mogę przejść z Google Asystenta na Gemini. Super, myślę sobie, dojdzie to, czego w GA mi brakowało, czyli możliwość bardziej swobodnego wydawania poleceń, gdzie AI sama wyłowi co trzeba z kontekstu. Włączyłem, zapomniałem.
Dziś, #!$%@?, wsiadłem do samochodu.
- okey gógle, prowadź na ulicę Mickiewicza 46
- [bibip!] - patrzę na ekran, a tam jakiś disclaimer, ściana tekstu o odpowiedzialności i nie wiem, o czym jeszcze, przewinąłem, zatwierdziłem. Ponawiam komendę:
- okey gógle, prowadź na ulicę Mickiewicza 46
- niestety nie mogę uruchomić nawigacji, ale mogę podać ci trasę dojazdu na ulicę Mickiewicza. Powinieneś dotrzeć tam w około 15 minut.... - i tak #!$%@? dalej. Przerwałem mu i mówię, że ma otworzyć mapy google. Pokazał skrót na ekranie, w który musiałem kliknąć i dopiero w osobnym procesie wprowadzić adres.
Dobra, jadę, #!$%@? na dzień dobry, potrzebuję coś do wyciszenia, na przykład jakiejś fajnej, spokojnej muzyki. Rzucam więc "okej google, play music", pewien, że po prostu uruchomi YT Music jak zawsze. A tu nie:
- sure, here is some music most popular on youtube. I na ekranie lista, absolutnie nie pode mnie, tylko faktycznie most popular, czyli mainstream wymieszany z jakimś #!$%@? rapem. Mam sobie wybrać z listy i ręcznie zatwierdzić.

Zatem moja przygoda z Gemini kończy się po dobie, chyba poczekam aż to bardziej dopracują. JPRD...

#google #gemini #sztucznainteligencja #smartfon
  • 1
  • Odpowiedz