Wpis z mikrobloga

@Krzysztof53647 nazywaj to jak chcesz xd nie jadę na myjnie robić jakiś detailing, przejadę myjką, spłukam i jest czysty i błyszczący

Też nie widzę sensu w bardzo dokładnym myciu, po 5 minutach jazdy będzie tak samo brudny jak "ochlapany"
  • Odpowiedz
czyli zrobione na odpierdziel.


@open_or_die: Nie oceniaj innych swoją miarką.

waliłeś ceramikę na te rysy


A teraz walę boostera. I za rok znowu walnę ceramikę, tylko trwalszą, bo ta była na próbę (Cleantle Inspire 1,5-roczna).
  • Odpowiedz
@Tja88 ceramika nie zwiąże tak jak powinna na lakierze bez korekty. Nawet nie myśl że wytrzyma 1/3 deklaracji trwałości w takim przypadku.
Twardy wosk zrobi to samo i będzie miał podobną trwałość i nie trzeba zostawiać samochodu na dzień czy dwa żeby powłoka stwardniała.

Mi po korekcie już po 6 miesiącach zaczęła puszczać w miejscach gdzie lakier dostaje piaskiem czy wodą z kół, a miałem zrobioną 3 etapową korektę.
  • Odpowiedz
@WpiszSwojLogin: a auto garażowane czy stoi non stop pod drzewami?
Mam jedno w garażu to faktycznie, wystarczy szybko czasem opłukać i jest Nawt ok. Za to drugie to po tygodniu wymaga minimum 7minut lania całej chemii, a i tak reszty z ptasiej sraki zostają :p
  • Odpowiedz
za tyle to można sobie opłukać jakieś Czinkłaczento i to niezbyt dokładnie...


@Ranger: Ja w tamtym roku nawet za 4zl potrafiłem umyć, teraz myje (bo podniesli ceny) za 6, max 10zl jak bardzo brudny, Auto większe niż cinquecento ale ma ceramikę.
  • Odpowiedz
I jest naprawdę dobrze po takim myciu, bo w niedzielę tak umyłem, po czym już w garażu użyłem ceramic boostera na maskę


@Tja88: czyli mówisz, że po niezbyt dokładnym myciu na bezdotyku (bez mycia na dwa wiadra) jeszcze trzesz ścierkami po lakierze i myślisz, że żadne mikroryski nie powstają? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@open_or_die: Jest zbyt wiele czynników, żeby to teraz analizować. W moim przypadku (garaż podziemny, miasto, krótkie dystanse) ceramika jak na razie działa znakomicie. Lakier lakierowi też jest nierówny. Nie wiem jaką opinię fachowców ma BMW Black Sapphire, ale ja z efektu jestem bardzo zadowolony. Jak w weekend aplikowałem boostera na maskę, dach i klapę bagażnika, to było widać, że powłoka nie chce go przyjmować. Na ceramikę wydałem < 250 zł
  • Odpowiedz
  • 1
automatyczne rysują lakier, więc nie są konkurencją


@Retoryk: a dysza wodna, która potrafi doczyścić starą kostkę brukową do stanu jak nowa, wcale nie szkodzi lakierowi? xD
  • Odpowiedz
myślisz, że żadne mikroryski nie powstają?


@Drmscape2: Jak powstają, to na powłoce. Od tego jest ona. A nawet gdyby powstała jakaś mikroryska na klarze, to niestety nie jest to samochód świeżo odebrany z salonu.
  • Odpowiedz
bogaty pakiet raz na miesiąc. I co parę dni doczyszczanie na recznej


@piteross: to ja raz na miesiąc doczyszczam na ręcznej za 8-10 zł sporego suva ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Serio wy tak często auto myjecie? Jesteście jakimiś przedstawicielami czy prezesami?
  • Odpowiedz
@Tja88 bmw ma twarde lakiery i bardzo lubią się z ceramiką jak są po korekcie.
Nakładając ceramikę na lakier bez korekty pozbawiasz się podstawowego działania ceramiki czyli wygładzania lakieru, wlewasz ceramikę w nierówność i te nierówności zostają i nadal zbierają brud. To tak jakbyś chciał ranę postrzałową zabezpieczyć plastrem na skaleczenia.

Stawiam że po samej korekcie one step będziesz miał lepszy efekt niż po ceramice na rysach. A przy okazji zyskasz
  • Odpowiedz
@Argonzz normalnie, nie każdą myjnia ma tak słaby przelicznik.

Co prawda tam gdzie zawsze myłem zmieniło się z minuty za złotówkę do 40s za złotówkę ale nadal nie wszędzie jest taka ujnia.
  • Odpowiedz