Wpis z mikrobloga

@Ranger: ale to #!$%@?, za automat zapłacę 45zl za najbardziej premium program i jest w miarę dobrze domyte auto, do tego wysuszone bez zacieków

Samoobsługowe żrą pieniądze w nieskończoność, można wydać stówę i dalej mieć niedomyty samochód który 10min po myciu jest cały w białych plamkach od wody
  • Odpowiedz
Ja ostatnio myjąc szybko i z użyciem tej szczoty z której cieknie woda zapłaciłem 18zł. Duże kombi.
W pandemii płaciłem połowę.
  • Odpowiedz
@Ranger: Panie bo to trzeba sposobem. Jedziesz jak nikogo nie ma, włączasz na chwilę by całość opłukać byle jak wyłączasz i myjesz gąbką, a później na szybko spłukanie i samochód jest czysty.
  • Odpowiedz
@open_or_die: gdyby tylko producenci wymyslili taki produkt jak trwaly bezbarwny lakier i nie trzeba bylo sie pierdzielic z jakimis gownami jak ceramika ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale niestety oszczednosci na grubosci klaru, a po drugie zmiany skladu ze wzgledu na ekologie...
  • Odpowiedz
@ArchaAniol ceramiką jest po to by zabezpieczyć klar który z wiekiem się utlenia i rysuje i to bez znaczenia co to za lakier, jeden zrobi to szybciej, drugi wolniej.
Mam 30 letnie volviaki z lakierem twardym jak skała, a i tak po polerce zmieniły kolor.
  • Odpowiedz
@open_or_die no wlasnie sam sobie odpowiedziales.. fabryczny lakier powinien byc wystarczjacy trwaly by robic to wolniej.
A co do zmiany koloru to moze po prostu kolor wrócił blizej oryginalnego po polerce...
po trzecie primo po 30 latach jesli jest lipa to chyba oczywiste ze mozna sie liczyc z ponownym lakierowaniem auta.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ranger: Na takiej myjni ręcznej to ten karcher służy tylko do tego, żeby sobie auto opłukać. Jak chcesz je myć to bierzesz ścierę albo szczotkę i myjesz za darmo. Za 2 zł walisz pianę aktywną (której jedyna aktywność to spływanie po aucie), po czym myjesz auto szczotką/ścierką/gąbką, a nastepnie wrzucasz drugie 2 zł i płuczesz myjką. Ostatecznie, możesz wrzucić jeszcze 2 zł, żeby sobie "wosk" nałożyć jak ci 2 zł nie
  • Odpowiedz
  • 0
@Tja88: ja mam pythonic blue, ceramiki, folie itd. Umyć to można jak jest zakurzone, jak jest naprawdę brudne to tylko myjnia ręczna, chyba, że jesteś ślepy.
  • Odpowiedz