Wpis z mikrobloga

@Ranger
Mycie podstawowe na myjnia automatycznej to ok 28 zł. I masz namaczanko, piankę, szczotki i suszenie.
Na myjni ręcznej (w moim przypadku) 5 zł piana. 5 zł mycie proszkiem 10 zł spłukiwanie.
Zaoszczedam 8 zł ale muszę się namachac lancą a samochód i tak nie jest super czysty.

Idealne rozwiązanie to automatyczna - bogaty pakiet raz na miesiąc. I co parę dni doczyszczanie na recznej
  • Odpowiedz
@WpiszSwojLogin a ja się akurat z tobą zgodzę i to razem z opryskiem felg za 10 złoty obskoczysz całość
- 2zł oprysk pianą
- całość rękawica do mycia auta
- 4 zł spłukiwanie (da się w tym czasie umyć jeszcze felgi)
- 2 zł woskowanie
- 2 zł nabłyszczanie
I auto wychodzi piękne i błyszczące, nie wiem czy wy autobusami jeździcie, czy innymi ursusami 60-kami wchodząc w każdy zakamarek, że nie umiecie
  • Odpowiedz
@ArchDelux: @Ranger: Odkąd położyłem ceramikę, nie przekraczam 8 zł za BMW 3 sedan. W weekend powłokę kładę też na felgi, to 6 zł będzie max, a na upartego za 4 zł ogarnę. I jest naprawdę dobrze po takim myciu, bo w niedzielę tak umyłem, po czym już w garażu użyłem ceramic boostera na maskę i dach i po aplikatorze widziałem, że było naprawdę spoko.
  • Odpowiedz
@Ranger: Ostatnio jako OSP organizowaliśmy dzień dziecka, zamysł był taki, żeby wszystko co się da było dla dzieciaków za darmo. Zorganizowałem maszynę do waty cukrowej i popcornu i przez cały dzień zeszło nam jakieś 4 kg kukurydzy i 1.5 kg cukru. Cały dzień za darmo. Koszt surowców wyniósł jakieś 30 zł. Normalnie cena waty jednej waty to jakieś 10/15 zł, popcorn podobnie. Gdybyśmy sprzedali te waty i popcorn zamiast rozdawać to
  • Odpowiedz
@Tja88 ceramika to już w ogóle wyrzucanie pieniędzy w błoto. Może i kosztuje 1000 czy 2000 zł (płaciłem 1500 zł za bmw f11 3 lata temu) ale za to przez rok brud trochę mniej się trzyma, a myć i tak trzeba.
Za 1500 zł to mogę latać na myjnie co drugi dzień przez rok.
  • Odpowiedz
@open_or_die: Trzeba być niepełnosprawnym, żeby sobie ceramiki samemu nie nałożyć. Glinkujesz, przecierasz IPĄ, nakładasz. Trzeba się trochę namachać, ale satysfakcja zajebista, a koszt śmieszny.
  • Odpowiedz