Wpis z mikrobloga

Siemanko #mikrokoksy z uwagi na to, że mam dosyć duża przepuklinę kręgosłupa nie mogę robić podstawowych ćwiczeń siłowych. Martwy, przysiady, podciąganie - wszystko to odpada. Dodatkowo nie mogę biegać. Czy jest ktoś ogarnięty kto mógłby mi doradzić jakie ćwiczenia z treningu siłowego nie będą mi szkodzić? Ewentualnie ułożyć jakiś prosty plan?
  • 10
  • Odpowiedz
@Niechcemisie89: od groma ludzi ma przepuklinę. Na początek dobry fizjoterapeuta, a nie leśny dziad i rozsądne wdrożenie planu, później będziesz jeszcze dźwigał klamoty, robił fikołki czy co tam jeszcze sobie wymyślisz. Przepuklina nie jest żadnym wyrokiem.
  • Odpowiedz
Czy jest ktoś ogarnięty kto mógłby mi doradzić jakie ćwiczenia z treningu siłowego nie będą mi szkodzić?


@Niechcemisie89: Martwy, przysiady, podciąganie nie będą Ci szkodzić. Dodatkowo możesz biegać.
  • Odpowiedz
@Poemat widzę że panowie lepiej wiedzą niż trzech neurochirurgów i dwóch fizjoterapeutów ( ͡° ͜ʖ ͡°) stan mojego kręgosłupa kwalifikuje się już na operację, także serio nie sądzę żebym mógł sobie pozwolić na normalny trening
  • Odpowiedz
@Niechcemisie89: Jako fizjoterapeuta bardzo często, niestety, wiem lepiej niż wiele lekarzy i kolegów po fachu ;)
Spójrz jeszcze raz na swój post oraz teraz odpowiedź, spójrz w jakim miejscu w Internecie to napisałeś. Będzie mi miło jeśli sobie teraz uświadomisz, że zadajesz takie pytania w nieadekwatnym miejscu.
Skoro:

stan mojego kręgosłupa kwalifikuje się już na
  • Odpowiedz
@Poemat sprecyzuje, dwóch lekarzy zasugerowało operację, jeden wstrzymał się i stwierdził żebym poczekał na rezultaty rehabilitacji. Jako że rehabilitację na NFZ mam dopiero pod koniec lipca wybrałem się do prywatnie do fizjoterapeuty (podobno jednego z najlepszych w mieście), który to po trzech wizytach stwierdził, że on może mnie jeszcze prowadzić i 10 razy i wyciągać kasę, ale z jego doświadczenia wynika, że i tak skończy się to operacją. Czekam więc teraz
  • Odpowiedz
że on może mnie jeszcze prowadzić i 10 razy i wyciągać kasę, ale z jego doświadczenia wynika, że i tak skończy się to operacją


@Niechcemisie89: To ma słabe doświadczenie, bo efektywne przypadki wychodzenia z epizodów mocnej przepukliny m-k mogą trwać nawet do pół roku dobrej współpracy na linii pacjent-terapeuta, gdzie ten drugi raz na 10-14 dni powinien "coś zrobić", a całą resztę roboty odwala pacjent.
Oraz idąc dalej:

stwierdził że w moim przypadku ćwiczenia
  • Odpowiedz