Wpis z mikrobloga

Mirki, orientujecie się, kto może wydać receptę na wściekliznę? Chciałam zapobiegawczo się zaszczepić, internista pierwszego kontaktu mi odmówił i skierował do sanepidu, sanepid powiedział że oni nie robią takich rzeczy i skierował do Wojewódzkiego Szpitala, tam natomiast rzucono mi takie kwoty, że równie dobrze mogę się zaszczepić w Luxmedzie czy innym Medicover i wyjdzie na to samo xD

#wscieklizna #szczepienia #szczepionki #recepta #zdrowie #podroze #podrozujzwykopem
  • 21
  • Odpowiedz
  • 0
@sberatel: po to, że w niektórych krajach dawki przeciw wściekliźnie są trudno dostępne a od tej choroby się umiera, więc lepiej być zaszczepionym profilaktycznie, niż po fakcie szukać ratunku i narażać się na ewentualny problem
  • Odpowiedz
@Moritia najtaniej byłoby u weta, ale chyba nie zadziała jak byś chciała. Po ekspozycji szczepienie jest refundowane, natomiast jeżeli profilaktyka - to nie, zresztą dorosłym oprócz covid i grypy w grupach ryzyka, zazwyczaj się za szczepienia płaci. Więc szukaj w jakiej przychodni jest najtaniej- zakładam że wymienione sieciowki beda miały wyższy cennik+ oczywiście cena wizyty kwalifikacyjnej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Moritia zobacz gdzie jest obszar zagrożenia wścieklizna, powiedz że głaskałas kota co wyglądał na wolno żyjącego i drapnal albo złapał zębami i zaszczepią
  • Odpowiedz
  • 0
@sberatel: raczej Profilaktyka chorób transmisyjnych.
@zrobie_tu_porzadek_ wlaśnie na inne choroby typu dur brzuszny bez problemu dostałam receptę i wychodzi dużo taniej niż w sieciówkach dzięki temu (wykupienie recepty + bezpłatny zastrzyk w przychodni) a z tą wścieklizną jest jakiś dziwny problem, bo na refundację to nawet nie liczyłam
  • Odpowiedz
@Moritia dur brzuszny jest całkiem popularny, bo zarówno podróż do krajów azjatyckich, afrykańskich zaleca się wykonanie - jak również np. pracownikom pracującym przy kanalizacji. Na wściekliznę raczej wykonuje się po ugryzieniu, tu w przeciwieństwie do boreliozy raczej nie przeoczysz pogryzienia przez dzikie zwierzę, dlatego podaje się po a nie profilaktycznie.
  • Odpowiedz
@Moritia Do jakiego kraju się wybierasz? Może łatwiej uniknąć zarażenia, niż dostać tu szczepionkę ( ͡º ͜ʖ͡º) Ubezpieczenie powinno Cię kryć jakby Ci się coś stało na miejscu; po prostu wskażą szpital, gdzie masz się udać po zastrzyk.
  • Odpowiedz
@Moritia: tylko pamiętaj że wtedy dostaniesz szczepienie poekspozycyjne, całe szczepienie trwa chyba około miesiąca. zamiast kota może też być nietoperz.
  • Odpowiedz
@Moritia Tam prawie nie było przypadków wścieklizny u ludzi od kilkunastu lat. Nie martwiłabym się szczepionką. Opieka zdrowotna też jest na dobrym poziomie.
  • Odpowiedz