Wpis z mikrobloga

#trekking #tatry #gory
Dzień dobry. Mam dylemat odnośnie plecaka. Wybieram się pod koniec czerwca w Tatry. Jest to mój pierwszy wyjazd w te góry i chce wejść na Rysy, przejść Czerwone Wierchy. Spodziewam się całodniowych wycieczek. Mój obecny plecak Salomon 16l wydaje mi się zbyt mały na takie wyprawy więc zastanawiam się nad:
1. Plecak alpinistyczny Simond Alpinism 22 l
2. Quechua MH500 20 l
Ktoś korzystał, coś się sprawdzało? Warto to kupić?
  • 14
  • Odpowiedz
@BronislawCzevak: Ja mam Quechua MH500 20 l. Lamborghini wśród plecaków to to nie jest, ale na jednodniowe wycieczki pasuje.

Mieszczę w nim to co potrzebne. Jest gdzie zaczepić kijki czy kask.
  • Odpowiedz
@PustyCzlowiek: Właśnie nie wiem czy chce tak duży. Zależy mi się na dobrym pasie biodrowym oraz stelażu (aby plecy miały przewiew bo w lato to dość ważne). Przy 16l nauczyłem się oszczędnie pakować a jakiś polar lub kurtkę można gumosznurkiem do plecaka przytroczyć.
  • Odpowiedz
@BronislawCzevak jak nie masz dużego tel. (Galaxy S23 here) to super kieszonka na piersi właśnie na telefon. Druga np okulary czy batoniki. W tych miejscach oczywiście się przypocisz.
Do tego fajnie chowany pas biodrowy (schowany zabiera trochę miejsca wewnątrz plecaka).
Za taką kasę jestem mega pod wrażeniem tego plecaka.
U mnie kryterium był system mocowania kijków i zintegrowany pokrowiec przeciwdesczowy.
Nie jest tonplecak idealny, ale mi akurat przypasował.
  • Odpowiedz
@BronislawCzevak ja z kolei większość życia targałem masę rzeczy w plecaku 35L, 'bo mogą się przydać'. 90% się nigdy nie przydała (w tym apteczka na całe szczęście - ale ją noszę zawsze).
Przewartościowałem to jakiś czas temu i teraz właśnie chodzę na lekko, nawet całodzienne wycieczki. Super komfort, mniejsze zmęczenie i lepsza regeneracja.
Przejrzyj ofertę Ortovox np. Traverse 20, czy plecaki Exped.
  • Odpowiedz
Właśnie nie wiem czy chce tak duży. Zależy mi się na dobrym pasie biodrowym oraz stelażu


@BronislawCzevak: w małym plecaku będziesz miał to bardzo minimalistyczne, a pas biodrowy lepiej żeby był szerszy, poza tym 30-35 to jeszcze nie jest duży plecak. Włożysz kurtkę, apteczkę, jakieś przekąski, wodę, kask i już będzie prawie pełny. Też się zastanów, czy będziesz chciał chodzić zimą, bo wtedy dojdzie więcej ubrań, raki lub raczki, pewnie
  • Odpowiedz