Wpis z mikrobloga

  • 1
@kacappylon: sorry, miał być łącznik, ale pisałem z napleta. Do tych Wago nie używa się śrubokrętu, montaż jest na wcisk, a do wyciągnięcia wystarczy pokręcić złączką. Poza tym niebieski przewód jest tylko wysunięty
  • Odpowiedz
@klefonafide: twoja instalacja, twoje zasady ¯\(ツ)/¯

Chociaż koniec tego niebieskiego byś #!$%@?ł taśmą na znak, że tam jest napięcie a nie neutralny.

Niby się nie powinno tak robić, ale lepsze to niż nic. Bo ktoś będzie po tobie robił jakieś zmiany, i żeby go przypadkiem nie jebło.
  • Odpowiedz
@klefonafide:
Wyjasnij mi jak zadziala podstawowa ochrona przeciwporazeniowa jak wywali Ci "korek" na N.
W instalacji 1f 3p (TN-S) do ogarniecia (zadziala dodatkowa). W instalacji 1f 2p (TN-C) nie zapomnij wziac piwa zeby postawic sw. Piotrkowi.

W instalacjach przmyslowych spotykam sie z wylacznikami ktore przerywaja N. W domowych od jakichs 20 lat sie nie spotkalem.
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: ale skąd Ci to przyszło do głowy, że łącznik jest na N? Instalacja wygląda tak: różnicówka -> nadprądowy -> puszka -> czarny -> łącznik -> niebieski -> puszka -> czarny -> lampa -> neutral -> roznicówka
  • Odpowiedz
@klefonafide: A skad Ci przyszlo do glowy ze jest tam roznicowka? :PP

Ale ja nie o tym mowilem.

Mowilem o instalacji 2p a Ty mowisz o 3p

Jeszcze raz:

N sie nie przerywa. Niebieski to dla mnie N. I on ma caly czas byc podpiety do urzadzenia. Przerywa sie L.

BTW wiedziales o tym ze zgodnie z badaniami po 10 latach ok 30% RCD moze byc awaryjne? Dalej bedziesz slepo polegal
  • Odpowiedz
  • 0
N sie nie przerywa. Niebieski to dla mnie N. I on ma caly czas byc podpiety do urzadzenia. Przerywa sie L.


@gorzki99: idąc tym tokiem rozumowania zwieram czarny z niebieskim, czyli L i N xD
To jest jedynie połączenie puszka z łącznikiem, instalacja jest 3p xD
  • Odpowiedz