Wpis z mikrobloga

Jaka #wiatrowki na początek? Strzelam czasem z teściem ze sprężynówki.
Teraz oglądam się za PCP, ale nie wiem czy nie będzie to dla mnie zbyt ambitny wybór.
Strzelałbym na działce z odległości do 50m, budżet 0-3000zł.
Dużo pracy z takim typem wiatrówki? Czytałem, że trzeba o nią sporo dbać w porównaniu do zwykłej sprężynówki. Chciałbym też, żeby nie była droga w utrzymaniu. Z pewnością prościej byłoby się zdecydować na sprężynówkę, no ale się człowiek naoglądał broni profesjonalnej i o!.
Może ktoś zachęci/zniechęci do którego z typów broni?

#kiciochpyta #militaria
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiesz, że do PCP oprócz samego karabinka potrzebujesz jeszcze butli i pompki lub kompresora? I nagle z 3kzł robi się niecałe 2.

A i same karabinki są raczej takie sportowo-tarczowe, takie... nudne. Nawet, jeżeli precyzyjne.

Do rekreacyjnego pukania do puszek na działce najlepsze będzie coś na CO2 - za te pieniądze kupisz nawet 2-3 naprawdę fajne karabinki, dające mnóstwo frajdy. Albo może jakiś pistolet? Może repetier, wypluwający łuski jak z dzikiego zachodu? Rewolwer?

Generalnie,
  • Odpowiedz
@Fifth_Element: z sprężyna wiećej roboty do konserwacji niż pcp.
air arms s400f dostaniesz

zakładam, ze jestęś świadomy, ze osprzęt potrzebny i na niego masz osobny budżet.
  • Odpowiedz
@Fifth_Element: pcp jest dużo łatwiejsze w konserwacji niż sprężyna.
Ale tak jak już wyżej wspomniano, bardziej martwiłbym się źródłem powietrza. Jak butla to musisz mieć gdzie ją nabić. A jak pompka to trzeba pompować. I jest to dosyć wymagające fizycznie.
  • Odpowiedz