Wpis z mikrobloga

Przyznam szczerze, że tak jak nie cierpię PiSu, tak nawet ja się nie spodziewałem tak ogromnej skali złodziejstwa, jakiej się dopuszczali i o czym dowiadujemy się każdego dnia. Przecieram oczy ze zdumienia. Nie rozumiem tych ludzi - czy oni myśleli, że PiS będzie rządziło wiecznie i to nie wyjdzie? Po co robić to tak ordynarnie? Naprawdę dobrały się świnie do koryta.

Nadal jednak to złodziejstwo nie jest najgorsze, czego się dopuścili. To nic w porównania do niszczenia systemu sprawiedliwości i robienia chlewu na arenie międzynarodowej i przede wszystkim w UE.

PiS to naprawdę zło. Żeby nawet na wojnie w #ukraina się dorabiać, to trzeba być złym człowiekiem. Nigdy nie dochodziło do aż takich przekrętów - z nimi mogło się równać tylko PZPR.

#polityka #4konserwy #neuropa #bekazpisu #sejm
  • 27
  • Odpowiedz
Żeby nawet na wojnie w #ukraina się dorabiać


@Gours: sami ukrainscy oligarchowie okradają swój kraj w czasie wojny a co dopiero inne kraje takie jak usa albo niemcy którzy już tam otwierają biznesiki i zakładają swoje spółki
  • Odpowiedz
sami ukrainscy oligarchowie okradają swój kraj w czasie wojny a co dopiero inne kraje takie jak usa albo niemcy którzy już tam otwierają biznesiki i zakładają swoje spółki


@Jurasik201: Ale ci pisowcy okradali swoj kraj, bo to my placilismy na te agregaty dla UA.
  • Odpowiedz
@Gours:
Mi się wydaje, że to przez propagandę TVP.
Przechodziły tam wały z tourretem i widzieli, że można najgorsze rzeczy odkręcać.
Poczuli się zbyt pewnie i puściły hamulce, nikt wtedy nie myślał o przyszłości, bo TVP było od odkręcania.
Pycha kroczy przed upadkiem, to chyba tutaj najlepiej pasuje.
  • Odpowiedz
Nie rozumiem tych ludzi - czy oni myśleli, że PiS będzie rządziło wiecznie i to nie wyjdzie?


@Gours: Są dwie opcje i nie wiem która gorsza:
- albo faktycznie byli tak zaślepieni kasą, że nie myśleli, co będzie później - względnie liczyli, że włos im z głowy nie spadnie, bo nowa ekipa odpuści;
- albo liczyli na to, że w trzeciej kadencji domkną cały mechanizm i stworzą demokraturę na wzór węgierski,
  • Odpowiedz
Nie rozumiem tych ludzi - czy oni myśleli, że PiS będzie rządziło wiecznie i to nie wyjdzie?


@Gours: Szczerze mówiąc, tak. Usiłowali zbudować model państwa, gdzie niby jest "demokracja", ale opcja rządząca ma w wyborach tak nieuczciwie silną pozycję, że po prostu nie może ich przegrać. Węgry, Białoruś, Rosja, Wenezuela, Egipt, Turcja - tak państwa jest wiele i faktycznie ta sama władza rządzi tam od dziesięcioleci.
W Polsce na szczęście udało
  • Odpowiedz
@Gours: pisowcy są mierni, pazerni i głupi, w pierwszej kadencji jeszcze się w miarę pilnowali, ale w drugiej to już puścili hamulce. Pewnie liczyli na to, że uda im się powtórzyć to co zrobił Orban na Węgrzech i nikt ich nie rozliczy.
  • Odpowiedz
@Gours: serio? Przeciez od sali kolumnowej było wiadomo do czego są zdolni. Ba, od 2005 kiedy Ziobro po raz pierwszy połączył MS I prokuratora generalnego było wiadomo.
  • Odpowiedz
@Gours: fanatyzm narodowo religijny wyborców a co za tym idzie części naszego narodu dał im na to przyzwolenie, mało tego nadal broni rządów PiS jako wzorowych i jedynych słusznych, śmiejemy się lub też pogardzamy wypranym przez propagandę narodem rosyjskim a tymczasem taki sam beton mamy u siebie, i to jeszcze pod szyldem katolicyzmu
  • Odpowiedz
Mi się wydaje, że to przez propagandę TVP.

Przechodziły tam wały z tourretem i widzieli, że można najgorsze rzeczy odkręcać.

Poczuli się zbyt pewnie i puściły hamulce, nikt wtedy nie myślał o przyszłości, bo TVP było od odkręcania.

Pycha kroczy przed upadkiem, to chyba tutaj najlepiej pasuje.


@komentator_2020: zauważcie, że większość tych wałów, które teraz wychodzą na jaw związana jest głównie z drugą kadencją PiSu, a więc czasem, gdy szambo propagandy
  • Odpowiedz
@Gours: oni tam mieli jakieś rozdwojenie jaźni. Jednocześnie robili wały na miliardy i mieli parcie na szkło. Brylowali w tych propagandowych programach TVP u Kurskiego udając wielkich patriotów im. JP2.
I teraz taki Obajtek zamiast się zawinąć gdzieś na Kostarykę i żyć dostatnio z "oszczędności" do końca życia to jeszcze jeździ po jakichś dożynkach a na noc ucieka za granicę żeby go nie zwinęli xD
  • Odpowiedz
@Gours: nie zgadzam się z tym, że są głupi. Ale nie oszukujemy się, nie nadążamy już kto i ile milionów ukradł. To tak jak ludzie pigmentododatni masowo wynoszący wszelkie dobra ze sklepów w Ameryce, jest ich tyle, że nie sposób ich ścigać i łapać. Jak lata jeden komar, to go namierzysz i strzelisz, jak cała horda Cię dorwie, nie wiesz gdzie uderzyć.
  • Odpowiedz
@komentator_2020: @szurszur punktem równowagi dynamiczej(equliburum) dla każdej partii politycznej by na każdą dobra rzecz robić jeden szwindel który ją równoważy.
Każda organizacja bez czystek wewnętrznych i zewnetrzn lub silnej ręki będzie dążyć dokładnie w tym kierunku. Do bezmyślnej skorupowanej niemocy.

I nie ma znaczenia co Ci ludzie myśleli, pis kradnie jest cena za to że nie rządzi Tusk. Robienie wału na rzecz uni jest cena za to że nie rządzi pis,
  • Odpowiedz
czy oni myśleli, że PiS będzie rządziło wiecznie i to nie wyjdzie?


@Gours: tak mysleli. Co wiecej oni byli pewni wygranej i tego, że po pierwsze koalicja nie powstanie a po drugie, że kacapy zdobeda Ukraine i zaczna z nimi wchodzić w sojusz tworząc z PIS partię nie do ruszenia. Jakim cudem nie sfałszowali wyborów do dzisiaj nie wiem. Chyba tylko dlatego, że byli zbyt pewni siebie.
  • Odpowiedz
@Gours Też mnie to zadziwia. To, że kradli było pewne ale prędzej spodziewałem się, że na takim zamówieniu agregatów ukradną kilkanaście milionów tak by móc się bronić rynkowością transakcji i być bezkarnym a ci totalnie żadnych pozorów złodziejstwa nie mieli.

Co zresztą zadziwia bo taki koleś od koszulek pewnie w cholere zarabiał na swoim biznesie. Mógł z tego wyciągnąć jeszcze paręnaście milionów i byłby ustawiony na parę pokoleń do przodu będąc bezpiecznym
  • Odpowiedz