Wpis z mikrobloga

#gownowpis #internet #depresja
Nie wiem czy to tylko "mój" internet ale gdzie nie spojrzę to jestem zasypywany newsami pokroju "uważaj, nie mieszaj zupy w lewą stronę", "robisz to źle, kupa na stojąco", "naukowcy udowadniają że łączenie wody w porcelaną powoduje raka" i tak dalej. Przecież od tego można dostać #!$%@?. Co chwile dowiaduje się że coś mnie albo zabije, albo robie coś źle. Zero pozytywnych informacji tylko ciągłe sianie paniki i strachu. Internet a raczej to co po zostało to brzydki i śmierdzący ściek. Chciałbym aby wróciły dobry stary internet pełny mięsistej treści, a nie, miliony generowanych automatycznie art. które tylko straszą i nie mają w wieksząści żadnych naukowych podstaw.
  • 4
  • Odpowiedz
@havocki:
1. zainstaluj sobie adblocka jeżeli jeszcze nie używasz. dużo z tych treści to mogą być reklamy jakiś gównoproduktów na porost beniza
2. unikaj stron, na których zamieszcza się artykuły o podobnych treściach. te wszystkie abczdrowie, zdrowie.onet i temu podobne nie zawierają wartościowych artykułów, tylko pisane przez debili wysrywy pod klikalność.
3. czerp informacje z wartościowych źródeł lub używaj agregatorów wiadomości, dzięki czemu ominą cię te mające wzbudzić emocje i niepotrzebny
  • Odpowiedz
@havocki: wyjdź z mainstreamowej bańki w necie, a jak już trafisz na takie teksty to miej je w dupie pamiętając, że stoi za nimi po prostu chęć zarabiania i odtwórczy owczy pęd, że to próby kreowania "rzeczywistości" a nie rzeczywistość
  • Odpowiedz