Wpis z mikrobloga

JA PxxxxxxE, CZY WY TO WIDZICIE!

Ponad 576 mln zł agencja decyduje się przeznaczyć na zakup agregatów prądotwórczych. Na ich dostawcę, bez żadnego postępowania przetargowego, wybiera świeżo powstałą komandytowo-akcyjną spółkę Seltet z Warszawy, firmę bez doświadczenia w obrocie tego typu sprzętem.

Dostarczaniem agregatów prądotwórczych dla walczącej z Rosją Ukrainy RARS chwaliła się na swojej stronie internetowejRządowa Agencja Rezerw Strategicznych

Założycielem i komplementariuszem Seltet jest Paweł Szopa. Wspólniczką jego matka Wiesława, na którą zarejestrowany jest obecnie internetowy sklep z odzieżą marki "Red is Bad".

Za zakup agregatów w okresie pomiędzy 13 lipca 2022 r. i 25 kwietnia 2023 r. RARS wypłaca spółce wynagrodzenie w wysokości ponad 350 mln zł.

Ponad 282 mln z tej kwoty to zysk Seltetu. Szopa kupuje bowiem agregaty w Chinach, od firm Fujian Yanan Power Co. LTD i Shenzen Tongua Weiye Technology.

Płaci za nie niespełna 69 mln zł.


#neuropa #bekazprawakow #bekaznarodowcow #polska #bekazpisu #finanse #afera #ukraina #polityka
saakaszi - JA PxxxxxxE, CZY WY TO WIDZICIE!
Ponad 576 mln zł agencja decyduje się prz...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 138
  • Odpowiedz
@saakaszi: a to tylko wierzchołek góry lodowej... masakra. Ja się nie dziwię że nam dług wywalulo jak jak tyle ciężkiej kasy jest kradzione - a później na naprawdę potrzebne rzeczy nie ma w budżecie. Ręce opadają, oby jak najwięcej tego wyszło na jaw i żeby pozamykali tych #!$%@? z nakazem oddania przywłaszczonego mienia/majątku.
  • Odpowiedz
@saakaszi: Jemu włos z głowy nie spadnie o ile nie udowodnią mu korupcji. Ale urzędnikom, którzy to przyklepali się gruby proces i wyrok za niegospodarność.

W ogóle od czego my w ogóle mamy ARS. Skoro te agregaty i tak nie są produkowane przez polską gospodarkę po cholerę rozpisywać na to przetargi na import zamiast jako rząd bezpośrednio zgłosić się do producentów po ofertę.

EDIT: Cofam to wyżej przeczytałem całość na onecie.
  • Odpowiedz
@saakaszi Kiedyś była poważna afera PiSu co drugi dzień, teraz mamy już kilka dziennie.

Przez 8 lat żyliśmy w państwie mafijnym, do czego mamy zupełnie nieprzystosowane moce przerobowe prokuratury. Już nie mówiąc o jej znacznej infiltracji przez mafię.
  • Odpowiedz
I tak nikt za to nie beknie


@MakaronowyStwor: ni #!$%@?, nawet mnie nie strasz. Dobrze, że to są takie niedawne tematy, to łatwo powinno być znaleźć cały łańcuch przestępstw.
  • Odpowiedz
@saakaszi: Klasycznie najwięksi złodzieje wycierają sobie mordę patriotyzmem xD

Jak tam Piotr Zychowicz, dalej będziesz w każdym odcinku reklamować red is bad?
  • Odpowiedz