Wpis z mikrobloga

Spostrzegawczy jak Kułak Płomiennej Pięści

Jedno z zadań pobocznych w Trzecim Akcie zaprowadziło mnie do sklepu z fajerwerkami w Dolnym Mieście. Budynek miał 3 kondygnacje. Na paterze mieścił się ogólnodostępny sklep, w którym można było kupić różne race. Mniej oficjalny towar znajdował się na drugim piętrze, ale żeby się tam dostać trzeba było znać hasło. Natomiast na strych nie wpuszczano postronnych osób, ale można było się tam bez problemu przekraść (nawet w zbroi płytowej).

Po szybkim rekonesansie okazało się, że ta placówka „to siedlisko śmierdzącego zła” i wypadałoby ją oczyścić. Pierwotny plan był taki, żeby przekraść na strych, wysadzić ostatnią kondygnację, sprzątnąć niedobitków i potem zająć się niższymi piętrami.

Jednak z uwagi na to, że figuranci z parteru po eksplozji przez podłogę wyczaili drużynę, ale nie byli w stanie ogarnąć jak skorzystać ze schodów by wejść na strych, co prowadziło ostatecznie do crashowania się gry, drużyna została podzielona tak, aby na każdej kondygnacji związać walką przeciwników. Realizacja planu okazała się dość prosta i szybka, ale kompletnie zaskoczyła mnie reakcja strażników z Płomiennej Pięści. Te bystrzaki, co prawda nie zauważyły potężnej eksplozji prochu, jak również nie zrobiły na nich żadnego wrażenia, że nadpalone zwłoki obsługi sklepu walające się po zakrwawionej podłodze, ale jakimś cudem zauważyły (przez ściany?), że postronne osoby włamały się do zastrzeżonej strefy na strychu. Na szczęście bez problemu udało się ich spławić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gry #rpg #dnd #baldursgate3
Aerthevizzt - Spostrzegawczy jak Kułak Płomiennej Pięści

Jedno z zadań pobocznych w ...

źródło: Baldurs Gate 3-2024_06_01-11-22-42

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • 0
Później zorientowałem się, że siła wybuchu wywaliła przez okno jednego ze złodupców. W tle jeden z mieszkańców przechodzący obojętnie obok osmalonych zwłok i druid próbujący uleczyć drzewko. Dzień jak co dzień we Wrotach Baldura ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z ciekawości wysłałem na strych Liz z granatnikiem (strzała prochu dymnego) i o dziwo straż nie zareagowała na prowadzenie ostrzału wzdłuż ulicy w rezultacie którego kilku mieszkańców zostało wysłanych w
Aerthevizzt - Później zorientowałem się, że siła wybuchu wywaliła przez okno jednego ...

źródło: Baldurs Gate 3-2024_06_01-18-02-56

Pobierz
  • Odpowiedz