Wpis z mikrobloga

@mateuszczerski: sam jestem emigrantem, dodam że mialem momenty w których mówilem sam do siebie "co ja kur.. tu robię " ale wystarczy zadzwonić/spotkać się z znajomym i wszystko wraca normy.
Ale skoro Filipek nie nawiązał żadnych znajomości w kambo po takim czasie to wątpię żeby w Anglii nawiązał również.
  • Odpowiedz
@wiesniakzdziuryzabitejdeskami:
Oj zdziwilbys sie... masa polakow popada w alkoholizm na emigracji, bo w polsce zajmowali sie rodzina a za granica okazuje sie ze po powrocie do domu zostaje tylko pol litra i sciana wynajmowanego pokoju. widziałem to w szwecji

A z tymi muzułmankami to nie wiem co masz na myśli, za każda muzułmanka stoi jej 5 braci i ojciec którzy by cie maczeta pokroili za jakikolwiek dwuznaczny kontakt. No chyba ze
  • Odpowiedz
@wariat-z-choroszczy: ale jak przesledzisz ile razy oni sie przeprowadzali, ile razy zmieniali miasta czy dzielnice i posluchasz ile razy Filip zmienial szkole to juz nie jest takie zero jedynkowe. Mumin ostatnio przyznal ze nie mogli znalezc mieszkania czy domu w UK i chwile mieszkali w cyganskim obozowisku. Jak dla dzieciaka to nie mial czasu nawet kolegow z podworka znalezc.
Nie bylem tam ale to wina starych Muminow ktorzy uzywali jako translatora
  • Odpowiedz
@mateuszczerski: ale widziałeś to w Szwecji będąc na wakacjach czy mieszkałeś tam z nimi w tych pokojach 🤣 to nie jest tak że oni popadają w alkoholizm bo wyjechali tylko bylo już alkoholikami pewnie, i poprostu mając więcej gotówki mogą pić więcej.
Raczej ludzie poprostu wracaja z podkulonym ogonem do kraju a nie siedzą za miedzą i się męczą. A z tymi muzułmankami to trochę przesadziłeś, chciałem ci tylko powiedzieć że
  • Odpowiedz
@Nightshift_: no czaje że przeprowadzki nie pomagają, ale filipina chyba grał w jakieś gry, więc nie mógł nawiązać znajomości w internecie w owym community? Istnieją też grupy na FB polacy w...
Jest 21 wiek nie problem nawiązać kontakt z rodakiem w innym kraju.
  • Odpowiedz
@wariat-z-choroszczy: widziałem, pracowałem i słyszałem. jest masa takich historii, ale przecież nie mówię że wszyscy się tak zachowują.

to nie jest tak że oni popadają w alkoholizm bo wyjechali tylko bylo już alkoholikami pewnie, i poprostu mając więcej gotówki mogą pić więcej.

ojcowie, mlodzi - wyjeżdżają za granicę i nagle sie okazuje że po pracy nie ma nic do roboty, nie ma nad tobą bata a jedyne towarzystwo jakie masz to
  • Odpowiedz
@mateuszczerski: mordzia, muzułmanów możesz podzielić na radykalnych i nie. Dziewczyna z radykalnej rodziny nawet na ciebie nie spojrzy jak nie jesteś muslim lub ciemnej karnacji a co dopiero powiedzieć o rozmowie. A laski z nie radykalnych rodzin żyją normalnie jak każda inna europejka. Znajdziesz takie które się szanują i takie które się nie szanują. A nie zamierzam podrywać sióstr znajomych bo nie jara mnie taki temat. Nieraz mówiłem komplementy muzułmankom na
  • Odpowiedz
@wariat-z-choroszczy:

Przestań robić z muzułmanów zabójców z maczetami xD


oni sami się takimi robią. nie mówię o tym że każdy będzie cię chciał zabić. ale spróbuj na poważnie kręcić z muzułmanką za wiedzą jej braci albo ojca. gwarantuję ci że nawet jak to bedzie rodzina "umiarkowanych" muzułmanow to zaraz się zacznie kręcenie mordą, pretensje, i presja na nią żeby się z relacji wycofała. bo tam taka cygańska mentalność wystepuje - oni
  • Odpowiedz
@mateuszczerski: wiesz jak jest z muzułmankami ? Tak jak z tymi polskimi dziewczynami co były trzymane na smyczy.Troszkę wolności i wiesz co się dzieje.Widziałam to w szkole średniej i na studiach.To jak z pielgrzymkami do częstochowy.Córeczka nie pojedzie sama na wakacje ale na pielgrzymkę może.
  • Odpowiedz
z resztą nawet na ulicy widać, widziałeś gdzies parę muzulmanka + biały? no własnie


@mateuszczerski: Moja żona jest muzułmanką. Spotykaliśmy się przez 2 lata przed ślubem, przy pełnej akceptacji jej rodziny. I co teraz?
  • Odpowiedz
@Nightshift_: jeśli było powiedziane, że nie mogli znaleźć mieszkania to potwierdza wiele domysłów. Po pierwsze trzeba mieć udokumentowane zarobki, żeby pokazać że stać Cię na opłaty. Po drugie instytucje sprawdzają czy przypadkiem nie jesteś dłużnikiem albo bankrutem. Znaleźć mieszkanie jest bardzo łatwo, tylko trzeba być dobrym kandydatem na lokatora. My mamy zawsze problem ze znalezieniem mieszkania bo szukamy dobrego standardu w rozsądnej cenie a nie zagrzybiałego kurnika ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Justyna16: jeżeli ktoś tak mówi to kompletnie nie zna muzułmanów. nie chodzi o muzułmanki (które by pewnie były bardzo chętne na chłopaka z niebieskimi oczami który ma 180 cm wzrostu), tylko o ich rodziny, dla których takie coś to ujma na honorze.
  • Odpowiedz
to że to bardzo, bardzo bardzo rzadka sytuacja


@mateuszczerski: Mam kilkunastu znajomych Polaków po ślubach z muzułmankami. Ale nie o mnie tutaj. Chciałem jedynie zwrócić uwagę, ze wyznawcy islamu prowadza normalnie życie towarzyskie i nie przykuwają swoich kobiet do grzejnika, wbrew bzdurom które wypisujesz
  • Odpowiedz
@Nusantara:

muzułmanka nie może poślubić nie-muzułmanina. a muzułmanie są tacy że nawet jak są lajtowi to zostaje im ten plemienny honor, szczególnie arabom których w szwecji było pełno. NIGDY nie widziałem muzułmanki umawiającej się z nie-muzułmaninem. czytałem wiele artykułów w gazecie o tym że szwedzi albo murzyni spotykający się z muzułmankami dostawali nożem w plecy bo tatuś albo brat poczuli się urażeni. bo tam takie są po prostu zasady religii. ty
  • Odpowiedz