Wpis z mikrobloga

@mateuszczerski: Z żona spotkałem się zanim jeszcze wypowiedziałem szahade ( ͡º ͜ʖ͡º)

NIGDY nie widziałem muzułmanki umawiającej się z nie-muzułmaninem.

No widzisz, a widziałem takich kilkanaście, czasem z takich związków wychodzą nawet dzieci.
  • Odpowiedz
@Nusantara:

Z żona spotkałem się zanim jeszcze wypowiedziałem szahade ( ͡º ͜ʖ͡º)


i wypowiedziałeś ją ze szczerego podziwu dla działalności VII-wiecznego watażki, czy po prostu racjonalnie doszedłeś do wniosku że posiadanie muzułmańskiej żony i teściów byłoby bez tego problematyczne?

No widzisz, a widziałem takich kilkanaście, czasem z takich związków wychodzą nawet dzieci.

tak, bo indonezyjczycy i malezyjczycy to nie o wiele bardziej hardkorowi pakistańczycy i arabowie,
  • Odpowiedz
@mateuszczerski: Zmiana religii, ze względu na małżeństwo to głupota i to nigdy nie kończy się dobrze. Religie można zmienić tylko jeżeli czujesz, że to ta właściwa droga, która daje ci szczęście i jakiś sens w życiu. Tam było w moim przypadku.

Poza tym ilu z absztyfikantów to konwertyci tacy jak ty?

Wszyscy. Każde spotkanie lokalnej, małej Poloni w Indonezji zaczynamy od modlitwy i losowania kto będzie imamem ( ͡º ͜
  • Odpowiedz
@Nusantara:

Zmiana religii, ze względu na małżeństwo to głupota i to nigdy nie kończy się dobrze. Religie można zmienić tylko jeżeli czujesz, że to ta właściwa droga, która daje ci szczęście i jakiś sens w życiu. Tam było w moim przypadku.


no tak, czego ja się spodziewałem. w każdym razie, twoja teoretyczna sytuacja regułą nie jest, a już na pewno nie w społeczeństwach muzułmanów arabów.

Wszyscy. Każde spotkanie lokalnej, małej Poloni
  • Odpowiedz