Wpis z mikrobloga

231 + 1 = 232

Tytuł: Instytut
Autor: Stephen King
Gatunek: horror
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788381257312
Tłumacz: Rafał Lisowski
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 672
Książkę kupiłam pod wpływem chwili i z uwagi na piękne kolorowe wydanie. W zestawie były jeszcze 2 inne pięknie barwione książki Kinga, ale akurat pozostałe miałam już w domu w innych wydaniach. I tak właśnie Instytut znalazł się w moim posiadaniu. Zajawka na okładce przekonała mnie, że chcę spróbować. Uwielbiam prozy Kinga pisane oczami dzieci, uwielbiam jego styl i myślenie mózgiem dziecka, patrzenie oczami dziecka i tak dalej. Dostajemy tu oczywiście pokaz pełni jego umiejętności. Fabuła, cóż, wciągająca, przemyślana, ciekawa, ale ostatecznie trochę rozczarowująca. Generalnie nie mam się do czego doczepić, poza zakończeniem, co do którego miałam większe oczekiwania. Może nie, większe to nie jest dobre słowo, bo wydarzenia z końca książki były wielkie. Spodziewałam się po prostu czegoś innego. Natomiast cała reszta odpowiadała mi. Podobały mi się postacie, wydarzenia, akcja choć rozciągnięta na wielu stronach, wciągała mnie, nie męczyła. Pomysł na te wszystkie paranormalne umiejętności, instytut dla dzieci, i cała reszta, całkiem udanie mi przypasowały.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #horrorbookmeter
karolinana - 231 + 1 = 232

Tytuł: Instytut
Autor: Stephen King
Gatunek: horror
Ocena...

źródło: 755673-352x500

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz