Wpis z mikrobloga

#bmw #e39 #motoryzacja

Ostatnio jak auto postoi w korku to zaczyna mi się grzać, zauważyłem że wisko można zatrzymać ręką w czasie pracy. Może ktoś poleci jakiej firmy wisko do BMW tylko nie OEM :P
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lizak21: jedź na szrot i kup, choć pamiętam, że ja wstawiłem jakąś nówkę chińską i tak jeszcze z 4 lata pojeździłem do sprzedaży i też było git
  • Odpowiedz
@lizak21: Takie drogie OEM? Rok temu wymieniałem ale nie pamiętam co wkładałem, w zasadzie warsztat to zamówił w którym robiłem. Jakoś specjalnie dużo nie zapłaciłem. Wisko tak samo było można zatrzymać ręką ale nie grzał się. Aktualnie przy 30 stopniach to kręci jak szalone.
  • Odpowiedz
@lizak21 mmmm, E39 i problemy z chłodzeniem ( ͡º ͜ʖ͡º)
A próbowałeś na zimnym poruszać jak chodzi?
A jak z pompą wody? Układ nie zapowietrzony? ( ͡º ͜ʖ͡º) termostat ok?
Ponad 10 lat jeździłem e39 i wysoko ciśnieniowy układ chłodzenia to był jedyny problematyczny element tego samochodu.
  • Odpowiedz
@dzoana-m:

jak idziesz do zimnego auta i pokrecisz reka to bedzie ciezko sie krecic , bo olej w wisko nie rozprowadzil sie miedzy plytkami.
odpalisz i dasz mu sie pokrecic 30 sekund czyt tam1 minute(wazne zeby dalej byl zilmny, tylko rozprowadzil olej wisko sila odsrodkowa) i zgasisz to wtedy bez problemu bedzie sie obracac nawet jednym palcem.
natomiast po dluzszej jezdzie gdy silnik jest nagrzany i wisko tez, to krecenie
  • Odpowiedz