Wpis z mikrobloga

Kierwa, mam podkaszarkę i wszystko byłoby tip top ale ta żyłka tnąca starcza na max 5 min koszenia i znów muszę rozkręcać tę puszkę i wyjmować.
Okręcam ją w dobrym kierunku i mocno naciągam a i tak cały czas to samo.
Robię tak że wystaje tylko z jednej dziury, może trzeba żeby z dwóch? W sumie tak też robiłem i było tak samo. Szlag mnie trafi.

Ktoś coś wie na ten temat?

#koszenietrawy #pytanie #budujzwykopem #ogrodnictwo
manichejskakloda - Kierwa, mam podkaszarkę i wszystko byłoby tip top ale ta żyłka tną...

źródło: temp_file1685815364370155872

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@manichejskakloda:

Miałem taką ujową to się sklejała i nie dość, że pękała to musiałem jak ty ją wyciągać, bo nie działało "klikanie". Kupiłem lepszą jakąś i jest git.

Co do samej żyłki i jej urywania. Trzeba omijać wszystko co może ją rozwalić. Kamienie, krzewy itd. Jak jest dobra i nie walisz po wszystkim dookoła to ci zużycie spadnie.
  • Odpowiedz
@manichejskakloda: zawsze możesz kupić robota koszącego i niech sobie chodzi. w zakamarki tez podjedzie przecież tam gdzie np traktorkiem nie można. wtedy masz cały czas niską trawę i nic nie trzeba sprzątać.
  • Odpowiedz
@An-Dagda Mam sporo krzewów pod które traktorkiem nie wjadę, z podkaszarką mało komfortowe się wchodzi (wysoki jestem, a one zwisają nad ziemią) a kosiarką jest spoko. Mieliśmy wcześniej 2 kosiarki- jak kupiliśmy traktorek, to jedną sprzedaliśmy.
  • Odpowiedz
z podkaszarką mało komfortowe się wchodzi (wysoki jestem, a one zwisają nad ziemią)


@bialy100k: No to ja mam tak z kosiarka, ze musze z kosiarka podchodzic wielokrotnie do drzewa z wielu stron i obchodzic to drzewo wielkimi lukami zeby nie wlezc w te zwisajace galezie, bo kosiarka jedzie tylko do przodu i do tylu, a podkaszarka bym se po prostu przejechal od lewej do prawej stojac w jednym miejscu. A w
  • Odpowiedz
@manichejskakloda: nie chce mi sie czytac komentarzy wiec nie wiem czy ktos to pisal, ale jak masz chinska kose to kup za 60 zl jakas markową glowice; ja mam sthila automata i dziala zajebiscie, do tego zylka ze stalowym wkladem i zylke napelniam raz w roku a mam 3000m2 dzikiej trawy

A mam kose 60 cm3, mocną jedzie jak dzika
  • Odpowiedz
Kiedysik się koso kosiło i było dobrze. Macie te diabelskie machiy. Młode to by chciały wygodnie wszystko. W życiu trzeba ciężko pracować i cierpieć. Taki jest sens życia, małe dzieci.
  • Odpowiedz