Wpis z mikrobloga

Kierwa, mam podkaszarkę i wszystko byłoby tip top ale ta żyłka tnąca starcza na max 5 min koszenia i znów muszę rozkręcać tę puszkę i wyjmować.
Okręcam ją w dobrym kierunku i mocno naciągam a i tak cały czas to samo.
Robię tak że wystaje tylko z jednej dziury, może trzeba żeby z dwóch? W sumie tak też robiłem i było tak samo. Szlag mnie trafi.

Ktoś coś wie na ten temat?

#koszenietrawy #pytanie #budujzwykopem #ogrodnictwo
manichejskakloda - Kierwa, mam podkaszarkę i wszystko byłoby tip top ale ta żyłka tną...

źródło: temp_file1685815364370155872

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
@manichejskakloda
1) chowa się czy się zużywa? Może się zużyć w 5 minut o ile jest słabej jakości lub kosisz grube chwasty. Jeśli się chowa to może jest źle zamontowana?
2) w mojej na zewnątrz puszki jest przycisk do wysuwania po centymetr na klik, więc otwierać puszkę trzeba tylko do wymiany całej szpuli.
  • Odpowiedz
@manichejskakloda:

Rozważ podkaszarkę ze stalowym ostrzami (dyskiem z np. 3 ostrzami) jak tak szybko ci się zużywa.
IMO najlepiej mieć zestaw: podkaszarka elektryczna z żyłką+spalinowa z dyskiem+pchana+traktorek jeżeli trochę większy teren. Robotów nie testowałem, czekam aż przejdą okres "dziecięcy".
  • Odpowiedz
@manichejskakloda: Nie chowa się tylko się urywa. Do tego jeśli masz tą standardową czarną głowicę to kup od razu coś lepszego bo to zaraz się rozpadnie. Tecomec za ~50zł to już kawał fajnej głowicy.
  • Odpowiedz
@manichejskakloda: Po pierwsze to przeczytaj instrukcję. Ja wiem, że wydawałoby się to proste urządzenie, no ale skoro masz problemy, to może jednak warto.

Tak na szybko:
- są różne podkaszarki i niektóre mają jeden otwór na żyłkę, inne dwa. Zwykle słabsze mają jeden. Jeśli masz dwa, to powinieneś używać dwóch, w przeciwnym wypadku masz nierówne rozłożenie sił i być może również przez to szybciej ci się zrywa.
- to, czy żyłka
  • Odpowiedz
Kolego, wymień sobie to gunwo gdzie nawijasz żyłkę, ja tak zrobiłem bo wszystkie fiolki z nawijaniem ręcznym mi nie zadziałały. Są takie ustrojstwa gdzie wkładasz odpowiednią długa żyłkę np 4m i zawijasz ją poprzez krecenie pokrętła, sama się nawija i dobrze rozwija. Tylko trzeba pamiętać że przy wkladani nowej wewnętrzny kanal byl ustawiony równolegle do otworów, obczaj na google będziesz wiedział co i jak.
  • Odpowiedz