Wpis z mikrobloga

Kierwa, mam podkaszarkę i wszystko byłoby tip top ale ta żyłka tnąca starcza na max 5 min koszenia i znów muszę rozkręcać tę puszkę i wyjmować.
Okręcam ją w dobrym kierunku i mocno naciągam a i tak cały czas to samo.
Robię tak że wystaje tylko z jednej dziury, może trzeba żeby z dwóch? W sumie tak też robiłem i było tak samo. Szlag mnie trafi.

Ktoś coś wie na ten temat?

#koszenietrawy #pytanie #budujzwykopem #ogrodnictwo
manichejskakloda - Kierwa, mam podkaszarkę i wszystko byłoby tip top ale ta żyłka tną...

źródło: temp_file1685815364370155872

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
no właśnie o to chodzi, że zużywa się tylko to co wystaje i wcale się nie wysuwa tylko muszę rozkręcać i wyjmować

@angel-frome: po prostu nie wiedział że musi uderzać o ziemię
  • Odpowiedz
@Cenwargh: Okej, rozumiem. Ja u siebie takiego nie mam co nie zmienia faktu, że zużycie kilku metrów żyłki w kilka godzin nie jest normalne i gdzieś jest błąd.
Ja mam szpulę 6m dwa lata i pewnie starczy na kolejne dwa.
No chyba, że tnie jakieś grube chwasty i dlatego taka akcja.
  • Odpowiedz
Rozważ podkaszarkę ze stalowym ostrzami (dyskiem z np. 3 ostrzami) jak tak szybko ci się zużywa.


@bialy100k: to nie nadaje się do trawy bo w większości ją kładzie a nie strzyże
  • Odpowiedz
Ja u siebie takiego nie mam co nie zmienia faktu, że zużycie kilku metrów żyłki w kilka godzin nie jest normalne i gdzieś jest błąd.

Ja mam szpulę 6m dwa lata i pewnie starczy na kolejne dwa.

No chyba, że tnie jakieś grube chwasty i dlatego taka akcja.


@angel-frome: u mnie 4m schodzą często na jeden cykl. Ja kosisz około murków, kamieni itp to niestety ale nie przeskoczysz tego.

derzanie o
  • Odpowiedz
co to są "cywilne podkaszarki"


@ksiak: Filmik, który dołączyłeś pokazuje o co mi chodzi. Chodzi mi o standardowe marki dostępne w marketach, które kupuje przeciętny Kowalski. Np. Ryobi (uwzględniona w filmie) w Polsce to nie jest droższa/lepsza marka, a z mojego doświadczenia to jest najtańsze gówno, takie bardziej zabawki. To jest właśnie przykład podkaszarki, która ma jedno wyjście żyłki z głowicy. Oczywiście może i mają inne modele, niż to, co sprzedają
  • Odpowiedz
najlepiej mieć zestaw: podkaszarka elektryczna z żyłką+spalinowa z dyskiem+pchana+traktorek


@bialy100k: tak wlasciwie to jak jest podkaszarka i traktorek to pchanej juz nie trzeba. Chyba ze masz duzo takich miejsc gdzie traktorkiem nie wjedziesz a pchana komfortowo, typu jakies przestrzenie miedzy piaskownica a kwiatami
  • Odpowiedz
@manichejskakloda: Ja uderzam o ziemie i wychodzi trochę. Kwestia nawinięcia żyłki dokładnie ściśle bez zadnych załamań. Jak się gdzieś zablokuje to trzeba zdejmować głowicę i poprawiać. Okrągła żyłka chyba najgorsza bo blokuje się czestom najlepiej kwadratowa. Nawijam ściśle ale nie za mocno i przy koszeniu jak widzę że słabiej kosi wale w ziemię ze 2 razy i koszę dalej żyłka sama wychodzi.
  • Odpowiedz
@manichejskakloda Mam identyczny problem. Raczej nie do rozwiazania.

Jak kupiłem działkę to była na niej chińska podkaszarka z którą nic się nie działo. Żyłka sobie była, jak się skończyła to nawijałem i tyle.
Niestety uległa awarii i kupiłem takie dziadostwo z boscha. Dokładnie max 3 minuty i po żyłce xD Nie ważne jak nawijasz, co robisz to żyłka się rwie, a i czasami sprężyna wyskoczy xD
Wkhrzlem siez rzuciłem ją w kąt,
  • Odpowiedz