Wpis z mikrobloga

  • 1
@Tryggvason: jest wiele odmian papaji. Pierwsze owoce są tez zwykle mniejsze. papaya zaczyna owocować bardzo szybko. W sprzyjających warunkach od wysiania z nasiona do pierwszych zawiazanych owoców może minąć tylko 4mc. Na młodej w sumie niewielkiej roślinie owoce sa mniejsze (widziałem w internetach, że nie którym pierwsze owoce rosły maksymalnie do wielkości brzoskwini). z każdym kolejnym owocowaniem owoce będa coraz większe i będzie ich coraz więcej.
Ja mam dwie odmiany
  • Odpowiedz
@asdfghjkl Dziękuję za wyczerpującą odpwoiedz :) Papaja jest właściwie drzewem czy to podchodzi pod inny rodzaj? Widziałem kiedyś że to potrafi wyrosnąć dość wysoki jak jakaś palma.
  • Odpowiedz
  • 3
@Tryggvason: papaja to w zasadzie bylina tak botanicznie. Ludzie myślą, że to drzewo czy palma, bo pień drewnieje z czasem i jest duża.
Co do wysokości to potrafia byc imponujące. kilka metrów bez problemu.
Kolejny dowód na to, że to nie palma ani drzewo to długość życia. Maks 10 lat, ale typowo to raczej maks 5
  • Odpowiedz
Masz jakiś patent na odróżnienie damskich - męskich nasion, czy masz jakieś dwupienne odmiany?
Skąd w ogóle bierzesz nasiona? Bo gdyby nie był potrzebny zapylacz i do tego rosło niskopienne, to chętnie sama kupię.
  • Odpowiedz