Wpis z mikrobloga

Typowa Polska. Musi się coś stać by ktoś pomyślał o złych procedurach o ochronie balistycznej, i czemu dzieje się patologia w procedurach. Winnych czemu żołnierz nie miał ochrony balistycznej brak. A w ogóle polityka i zamiatanie sprawy pod dywan. Co więcej by wyszło, że kupują od Korei i USA uzbrojenie za miliardy, a żołnierz nie ma co na siebie założyć...

#wojna #rosja #ukraina #polska
N331 - Typowa Polska. Musi się coś stać by ktoś pomyślał o złych procedurach o ochron...

źródło: 1000082676

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@N331:

Jak PiSowcy nic z tym nie zrobili, to POwcy tym bardziej nic z tym nie zrobią. W sumie cud, że dopiero teraz zdarzył się wypadek ¯\(ツ)/¯ temat inżynierów na granicy to już 3-letni temat i dopiero teraz mamy grubszą sprawę.

Mam tylko nadzieję, że chłop wyjdzie z tego.

Może wcześniej służby białoruskie miały obawy przed większą eskalacją.
  • Odpowiedz
@N331: nikt tam nie będzie chodził w pełnej balistyce..
Podstawa to dwie płyty, przód i tył. Zobacz w internecie jaki wycinek ciała chronią. Łatwo z zaskoczenia ugodzić nożem. Problemem są procedury odnośnie zachowania żołnierze na granicy. Tam praktycznie nie wiele możesz zrobić, bo zaraz się do ciebie dopuerdalaja.. a to broń skierowana w stronę inżyniera, a to go za mocno uderzyłeś jak nie wykonywał poleceń. Patologia
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@depresyjnydziad: żołnierz dostał w klatkę, ma przebite płóco. To czemu pisziesz o pełnej balistyce? Nie musiał wyglądać jak Robocop, a tylko porządna kamizelka by mu ochroniła życie.

Co do reszty to zgoda.
  • Odpowiedz
żołnierz dostał w klatkę, ma przebite płóco. To czemu pisziesz o pełnej balistyce? Nie musiał wyglądać jak Robocop, a tylko porządna kamizelka by mu ochroniła życie.


@N331: No tyle, że jeśli napastnik by widział, że chłop ma kamizelkę to pewnie celowałby w inne odsłonięte miejsce typu twarz czy szyja.
  • Odpowiedz
@N331: Najgorsze jest to, że my z tym kompletnie nic nie robimy. Jesteśmy tak #!$%@? jako zachód, okopani w swojej bańce bogactwa i politycznej poprawnosci, zastraszeni przez małpy ze wschodu, że wolimy odpowiadać pasywnie na politykę małp niż samemu działać z wyprzedzeniem w ramach własnej polityki.

Ta akcja powinna być maksymalnie wykorzystana w mediach. Powinni grać to dzień i noc, do porzygu. Nic tak nie jednoczy nas, Polaków, jak wspolny
  • Odpowiedz