Wpis z mikrobloga

@jasha: ale to kwestia odpowiedniej kontroli wykonywania zadań i prawidłowego szacowania czasu na nie potrzebnego, a nie tego gdzie ktoś pracuje. W swojej karierze zawodowej, gdzie przez jej większość pracowałem stacjonarnie znałem wielu cwaniaczków, którzy też poza dobrym wrażeniem gówno robili.
  • Odpowiedz
@AntyKuc: od dawna obserwuję że są problemy z komunikacją u niektórych ludzi od czasu przejścia na zdalniaka/hybrydę, piszesz do takiego i jest niewidoczny na slacku mimo że mamy obowiązek bycia dostępnymi. wcześniej mi to wisiało ale odkąd zostałem liderem małego zespołu to mnie to szczególnie uwiera. praca to nie tylko dowiezienie roboty na konkretny termin, jest masa tematów związanych z formalnościami i procedurami i często potrzebuję szybkiej odpowiedzi, szczególnie w
  • Odpowiedz
@AntyKuc: @goferek Ale ja już mam swoich znajomych, nie potrzebuje słuchać tych zjebów z biura. Ludzie, którzy pracują w tej samej firmie co ja to nie są jedyni ludzie na świecie a wyjście do biura to nie jest #!$%@? jedyna forma socjalizacji, jaka istnieje. Niech oni #!$%@?ą z tymi swoimi kompetencjami miękkimi.
  • Odpowiedz
@AntyKuc: "praca biurowa sprzyja rozwojowi kompetencji miękkich" - > "ola boga, traktują programistów jak bydło, które trzeba zagonić do biura"

i nikt nie ma problemów z komunikacją.


@AntyKuc: być może nie wiesz tego, ale sama umiejętność precyzyjnego, lakonicznego wyrażania swoich myśli to tylko
  • Odpowiedz
@AntyKuc: Dziczeją ludzie, którzy nie potrafią zarządzać swoim życiem pracując zdalnie. Pierwszy raz spotkali się z sytuacją, że nie muszą wychodzić z domu i nie wychodzą potem przez miesiąc. W pracy i tak nie ma kolegów więc lepiej pielęgnować relacje z ludźmi z poza pracy, ale to trzeba się tym zająć.
  • Odpowiedz
@AntyKuc XDDD wy jesteście niedorozwinięci z tym narzucaniem pracy z biura. Jak Ci nie pasuje praca z domu i uważasz że "dziczejesz" to wróć do biura - z tego co wiem zadna firma nie zakazuje pracy z biura. A jak nie możesz to zmień pracę, wiele firm nadal woli pracowników na miejscu. Po co te teorie z d... i narzucanie komukolwiek czegoś, ustalanie jedynej mądrej drogi ?
Dla mnie praca zdalna
  • Odpowiedz
często potrzebuję szybkiej odpowiedzi, szczególnie w dużym korpo


@noleiret: ja mam odwrotne doświadczenia, łatwiej kogoś złapać na działce - w dużym korpo w biurze jak masz spotkanie w salce albo kawkę w restroomie, to na pewno ktoś ci szybciej odpisze jak komputer został przy biurku, niż zdalnie przez teamsy jak cały czas jest przy komputerze
  • Odpowiedz
Ja wiem, że wam miśki wygodnie na zdalnej, zwłaszcza jak controlling na niskim poziomie i pół dnia możecie naparzać w lola czy inny fortnite, ale zaprzeczanie negatywnemu wplywowi odcięcia się od grona ludzi?... Negatywnemu na was czy społeczeństwo?
Całe tysiąclecia życia w stadzie, nagle życie tysięcy ludzi praktycznie w samotności i spoko, bez znaczenia? Jeszcze jedno takie pokolenie i ludzie będą dostawali ataków paniki musząc wyjść z domu do ludzi... #hikikomori
  • Odpowiedz
@AntyKuc: Bo są dobre i złe zdalnie, ale jak masz kuców co pod płaszczykiem hiperefektywności i bycia turbo introwertykiem zapieprzają na 3 etaty, odpisują na slacku zdawkowo, ok to za godzinę tylko się nie zdzwaniajmy... no to wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@lentylka: jak rozumiem, piętnowanie innych scamow też wchodzi w zakres "wtrącania się w czyjeś sprawy"? Wybacz, ale dla mnie OE to zwykła Januszerka, na poziomie wynoszenia narzędzi z zakładu w PRL. Tamci też myśleli że są "zaradni"
  • Odpowiedz
@cienki137

Ja wiem, że wam miśki wygodnie na zdalnej, zwłaszcza jak controlling na niskim poziomie i pół dnia możecie naparzać w lola czy inny fortnite, ale zaprzeczanie negatywnemu wplywowi odcięcia się od grona ludzi?... Negatywnemu na was czy społeczeństwo?

Całe tysiąclecia życia w stadzie, nagle życie tysięcy ludzi praktycznie w samotności i spoko, bez znaczenia? Jeszcze jedno takie pokolenie i ludzie będą dostawali ataków paniki musząc wyjść z domu do ludzi... #hikikomori

Wielu ludzi spędza większość swojej pracy np. Sami w samochodzie. Wielu ludzi chodzi do biura i 3/4 czasu siedzą na słuchawkach słuchając muzyki lub rozmawiając z osobami z innej części globu online. U mnie już nawet lokalne spotkania są w 90% online, żeby każdy mógł sobie notować na swoim laptopie, ogarniać maile czy komunikatory w międzyczasie.
  • Odpowiedz