Wpis z mikrobloga

Ile miedzianego drutu muszę włożyć do litrowego słoika żeby miedź oddała swoje jony do wody, tak jak to się dzieje w miedzianych naczyniach? Jak włożę mniej to rozumiem, że po prostu musi dłużej się moczyć żeby osiągnąć takie samo stężenie jak w miedzianym dzbanku? Wiem, głupie pytanie XD
Da się jakoś mniej więcej obliczyć jakie będzie stężenie jonów po moczeniu np. 1m drutu ⌀2mm przez 12h?

#pytanie #pytaniedoeksperta #niewiemjaktootagowac #chemia #woda #miedz
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@MickM: No może i masz rację że w drucie mogą być jakieś domieszki. A miedziane rurki używane do instalacji wodnej są z czystej w 100% miedzi? Tej miedzianej wody używałabym jako bazy do mgiełek do ciała, wcierek do włosów i do podlewania kwiatków, raczej nie do picia, więc jakieś homeopatyczne ilości szkodliwych domieszek chyba nie mają aż takiego znaczenia.

@PokemonowyRambo: Ok, no to pole powierzchni wyszło mi 0.00629m², temperatura pokojowa
  • Odpowiedz
  • 1
Ej dobra, ChatGPT mi obliczył, future is now, mogłam od razu go zapytać zamiast zawracać głowę Mireczkom XD
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie () A jak kogoś obchodzi ile czasu moczyć 1m drutu 2mm to wystarczy 6,5h (przy średniej szybkości uwalniania jonów 0.005 mg/cm²/h)
Lenalee - Ej dobra, ChatGPT mi obliczył, future is now,  mogłam od razu go zapytać za...

źródło: Screenshot 2024-05-28 at 09-09-30 ChatGPT

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
@zbrodnia_i_kawa: Naczytałam się o dobroczynnym działaniu na skórę i włosy wody z ajurwedyjskich miedzianych dzbanków i teraz kombinuję jak to taniej ogarnąć zamiast wydawać 100zł za miedzianą butelkę xd

Ty jesz dużo podrobów, więc niedobór miedzi Ci niestraszny, ja mam ostatnio trochę nie po drodze z jedzeniem mięsa, niby jem orzechy i grzyby, myślałam że woda wzbogacona miedzią uzupełniłaby braki, ale teraz już sama nie wiem, bo może rzeczywiście taki drut
  • Odpowiedz
@Lenalee: Poszukaj książki do chemii analitycznej. Zresztą nie powiedziałabym, że w ogóle da się na takie pytanie odpowiedzieć, bo nie rozważamy wody czystej chemicznie, nie wiadomo o jakiej mówimy temperaturze, nie wiadomo jak porowaty jest ten drut i takie rozpuszczanie miedzi w wodzie nie musi zawsze przebiegać podobnie. Ogólnie miedź jest trudno rozpuszczalna w wodzie, więc zanim się tam cokolwiek wydarzy to dużo czasu minie. Nie lepiej po prostu kupić jakąś
  • Odpowiedz
  • 0
@AbaKowner: bo szukam tańszego rozwiązania ^^'

@not_me: Czyli miedziane naczynia to wał i wyciąganie hajsu? xd Nie wiem, może w Indiach rzeczywiście ma to większy sens, skoro miedź działa bakteriobójczo to woda przechowywana w miedzianych dzbankach będzie bardziej zdatna do picia niż ta, która nie miała kontaktu z miedzią.
Na pewno jony miedzi przechodzą do wody nawet w temperaturze pokojowej, tylko potrzeba do tego czasu, no i pewnie takie naczynia
  • Odpowiedz
Czyli miedziane naczynia to wał i wyciąganie hajsu?


@Lenalee: tak. Zapotrzebowanie na miedź przez organizm ludzki jest mikroskopijne, a występuje ona powszechnie w pożywieniu i wodzie wodociągowej. Z tego powodu łatwiej jest o przedawkowanie niż o niedobór.
  • Odpowiedz
  • 0
Zapotrzebowanie na miedź przez organizm ludzki jest mikroskopijne, a występuje ona powszechnie w pożywieniu i wodzie wodociągowej


@MostlyRenegade: No nie wiem, czytałam książkę [Cu]re: Your Fatigue i autor, Morley Robbins, twierdzi że raczej mamy deficyt miedzi niż jej nadmiar, głównie z powodu zubożenia gleb w pierwiastki śladowe przez nawożenie samym NPK czy chelatowanie miedzi przez glifosat. Ale on mieszka w Stanach, pewnie tam są większe braki miedzi w glebie niż w
  • Odpowiedz