Wpis z mikrobloga

@Dawul: nikt tego specjalnie nie broni, ale nikt dorosły po prostu nie daje o to je#ania. Pamiętam jak ludzie z prawa piali o reklamówkach w sklepach, potem o słomkach. Świat się nie zawalił, dorośli ludzie sobie radzą, mamy trochę mniej plastiku w obiegu ¯\(ツ)/¯.
  • Odpowiedz
  • 14
@missioncritical:

Pamiętam jak ludzie z prawa piali o reklamówkach w sklepach, potem o słomkach. Świat się nie zawalił, dorośli ludzie sobie radzą, mamy trochę mniej plastiku w obiegu ¯\(ツ)/¯.


Przeciez słomki to kretynstwo i nadal ludziom sie to nie podoba, nie tylko tym z "prawa", ale takze zwykłym, którzy chodza do burgerow kingow czy mcdonaldsow.

Z ta mniejsza iloscia plastiku w obiegu to bym tak nie szarżował, bo poza UE
  • Odpowiedz
Jakbyście dostali nakaz skakania na jednej nodze to tez byście z usmiechem na twarzy pisali, że w sumie mozna sie przyzwyczaić


@Dawul: Pod warunkiem, że najpierw ktoś z szeroko rozumianej prawicy by najpierw zakwestionował sens nakazu skakania na jednej nodze. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Dawul: znam ludzi, którzy odrywają na znak protestu, że UE im wolność odbiera. Potem narzekają, że sobie podczas tego procesu kaleczą ręce. Ale nie, idą w swoją świętą wojnę.

Podpowiem Ci, bo może o tym nie wiesz. Nie trzeba tego odrywać.

Mi jest łatwiej. Odginam nakrętkę i ta się nie wala. Jak jadę autem to nawet lepiej. Nie mam z tym problemu.
  • Odpowiedz
potem o słomkach


@missioncritical: tych cudownych, papierowych słomkach, które są większym problemem niż plastikowe? :D

https://www.bbc.com/future/article/20231103-plastic-or-paper-the-truth-about-drinking-straws

A recent study has also highlighted another potential concern. Paper straws assessed by researchers at the University of Antwerp, Belgium, were found to contain more "forever chemicals" – per- and polyfluoroalkyl substances or PFAS – than plastic. These long-lasting PFAS can stay in the environment for decades, can contaminate water supplies, and are associated
  • Odpowiedz
Typie, ale to ty dzwonisz. Nikogo normalnego nie obchodzi to czy nakrętka jest przytwierdzona do butelki czy nie. Jak się jest debilem to że wszystkiego można zrobić dla siebie problem
  • Odpowiedz
@missioncritical: no a jak pojechałem w wakacje do Albanii i za każdym razem dostawałem słomkę z plastku to poczułem że to co robię ma sens. Tak samo reklamówki. Mięso paskowane w plastik, warzywa w plastiku nabiał ostreczowany ale za reklamówkę jednorazowa musisz zapłacić.
  • Odpowiedz
@Dawul: Mnie przeraża sama myśl, że komuś we łbie zrodził się pomysł bo coś takiego regulować ale ludzie-parapety nawet maski na mordach nosili na powietrzu także dlaczego mieliby się ograniczać? Przecież to taka pierdoła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@missioncritical

nikt tego specjalnie nie broni, ale nikt dorosły po prostu nie daje o to je#ania. Pamiętam jak ludzie z prawa piali o reklamówkach w sklepach, potem o słomkach. Świat się nie zawalił, dorośli ludzie sobie radzą, mamy trochę mniej plastiku w obiegu ¯\(ツ)/¯.


Ej, ale to głupie rozwiązanie z nakrętkami sprawia, że mamy właśnie więcej plastiku w obiegu. XD
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam

Wy byście byli przeciwko nawet jak by unia kazała myć ręce po sraniu


Nie, my po prostu jesteśmy w stanie spojrzeć obiektywnie na sprawę i widzieć, że dane rozwiązanie jest z dupy i kompletnie niepotrzebne tym bardziej gdy są poważniejsze problemy do naprawienia.
  • Odpowiedz