Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kupilem mieszkanie i caly parkiet wyglada jak picrel jedyne co znalazlem to wypelniacz do parkietu ale gdybym mial robic recznie oba pokoje 15m2 to bym ocipial. Jest jakis inny sposob na to? Jakos dwa lata temu byly wlasciciel cyklinowal parkiety ale jak widac wypelnienia w wiekszosci popekaly, powychodzily. Oplaca sie to robic na wlasna reke czy ekipe brac? Imo cyllinowania nie wymaga, tylko te dziury pomiedzy wypelnic...
#parkiet #podloga #remont #mieszkanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kupilem mieszkanie i caly parkiet wyglada jak...

źródło: GOlvu7yXgAAaHJE

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: To jest zdjęcie w sezonie grzewczym, czy już po? Dąb, sosna, coś innego?
Nie znam się jakoś bardzo na parkietach, ale po swoich doświadczeniach powiem tyle - i tak ci to skruszeje :P Jak jest sucho w mieszkaniu, to się klepki kurczą (sezon grzewczy), a poszerzają jak jest wilgotno (sezon letni).
Ja mam stare klepki, bukowe (kijowe drewno do parkietu, bo kurczliwe strasznie, no ale cóż...) i w zimie
  • Odpowiedz
Oplaca sie to robic na wlasna reke czy ekipe brac?


@mirko_anonim: Nie opłaca. I nie ekipę tylko 1-2 osoby. Żadna ekipa nie przyjdzie ci na 2x15m2.
A po uzupełnieniu już będzie się nadawać do cyklinowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jak już bardzo chcesz idealną podłogę to ceklinowanie i uzupełnianie szczelin trocinami (tym pyłem co zostaje) zmieszanym z żywicą, ale przy tej grubości szczelin to miłego tygodnia ze szpachelką. Druga opcja to kit do drewna (taki w tubach jak silikon) wpuszczasz w szczelinę, wyrównujesz gumką do silikonu i przecierasz ręką w poprzek szczelin i powtórz z każdą kolejną szczeliną. Kiedyś kitowałam jodełkę to 50m w dwa dni zrobiłam, ale
  • Odpowiedz