Wpis z mikrobloga

Zapewne już niedługo taki #passat zniknie z rynku, ale trzeba się cieszyć, że #passatb9 w kombi jeszcze jest. Nie będę opowiadał o designie, czy wnętrzu, ale warto zatrzymać się na silniku auta. Wyobraźcie sobie, że było tu tylko 150 koni mechanicznych. Co sądzicie o takim downsizingu? W mojej opinii nie jeździło się źle, ale...

No właśnie - więcej w tekście - KLIK

#samochody #motoryzacja #motopodprad #volkswagen #vw
stopaotestuje - Zapewne już niedługo taki #Passat zniknie z rynku, ale trzeba się cie...

źródło: VolkswagenPassat (1)

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stopaotestuje: Jeśli chodzi o konie mechaniczne tudzież moc silnika danego samochodu to ogólnie jestem zdania, że ludzie kupują nagminnie samochody które są nieadekwatne do ich faktycznych potrzeb przepłacając.
  • Odpowiedz
Mówisz, że 150 koni to jest za dużo? (


@cwlmod: Nie mówię absolutnie, że 150 koni to jest dużo, ale 150 koni to jest wystraczająco a to jest znaczna różnica. Ja wiem, że teraz samochody wyjeżdżając z fabryki potrafią mieć po te 200-300 koni, ale nie oszukujmy się większości ludzi i tak nie jest w stanie wykorzystać takiego potencjału. @Retoryk 25 koni to akurat była patologia
  • Odpowiedz
@Cztero0404: Przecież 150 konne napędy to jest właśnie dzisiaj optimum dlatego o tym napisałem. Każdy kto kupuje 100 konnego golfa/octavie/segment C powie, że jego auto nie jedzie.

Ofc w przypadku cięższych aut trzeba mieć większą moc, żeby zachować dynamikę. Np zdziwiłem się, że w x5, ten bazowy silnik 230 konny diesel jest za słaby, a w serii 5 był wystarczająco zwinny.

BTW to żeś wykopał temat :D
  • Odpowiedz