Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@PanieAreczku:

tylko Tesla?


Ale co tylko Tesla? Nie, Tesli też sprzedaż trochę siadła przecież.

Sa nam wrodzy kulturowo i mentalnie


Ale tu czy ogólnie w necie masa się cieszy, że Europa "dostanie po dupie". Debile xD

@Heady1991 kwestia gustu. Dla mnie szczególnie tył jest tragiczny
  • Odpowiedz
  • 0
@prezeees: może.
Albo wciskają za darmo, żeby było widać. Kto jak kto ale listonosz wszędzie jeździ. Chociaż raczej słabe auto do ciągłego wsiadania i wysiadania. U mnie odkąd pamiętam listonosze mają elektryczne Kangoo.
  • Odpowiedz
@PiotrFr byłem w sobotę w salonie xpenga I siedziałem w g9, masaże z przodu i tyłu, pasażer ma swój ekran do Netflixa i może oglądać w czasie jazdy. Bateria 800v i ładowanie 10-80% w 20min. Cena taka jak id7 albo Ford w mach, oba wyglądają przy nim jak kupa. Tesle ratuje tylko to że jest tańsza. Ciekawie się zapowiada ta konkurencja.
  • Odpowiedz
  • 1
@assninja: nie są za rewelacyjne. Przymierzałem się kiedyś do MG4. Tanie plastiki, nieistniejący (serio) asystenci jazdy (no nie da się z tego korzystać), do tego po obniżkach cen w Europie wcale nie są tańsze, często wręcz przeciwnie (taniej kupisz Cupre Born niż Byda delfina)
Ciekawostka, w Bydach narzekają na wolne ładowanie, dzisiaj wpadłem na krzywą z Seala. BYD robi dobre baterie dla Tesli, a te w ich autach nie dają rady.
PiotrFr - @assninja: nie są za rewelacyjne. Przymierzałem się kiedyś do MG4. Tanie pl...

źródło: IMG_20240526_225026

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@ulath:

masaże z przodu i tyłu, pasażer ma swój ekran do Netflixa i może oglądać w czasie jazdy.


Nie jest to nic niespotykanego.

Bateria 800v i ładowanie 10-80% w 20min.


A i tak będzie jeździł wolniej przez duże zużycie, widzę że wg WLTP to ponad 21 kWh, jakakolwiek jazda autostradą chociaż 130 to będzie >30 kWh.

Cena taka jak id7 albo Ford w mach, oba wyglądają przy nim jak kupa


Wygląd
  • Odpowiedz
  • 0
@assninja: ten sam problem ma Honda e:ny1 (też wyprzedają już za 32k€ xD). Ma max DC 78 KW, chyba że temperatura jest powyżej 20 stopni to ładuje się jak na AC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A to ma baterię CATL. Rozumiesz coś z tego? Czy w niektórych przypadkach Chińczycy produkują baterie zaprojektowane przez innych czy o co chodzi?
PiotrFr - @assninja: ten sam problem ma Honda e:ny1 (też wyprzedają już za 32k€ xD). ...

źródło: IMG_20240526_232218

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@assninja: nie wiem co tam się dzieje, wcześniej ten samochód był tak drogi na to co oferuje, że nawet się nie interesowałem (chociaż w środku niezły). Dziwi mnie tylko fakt, że CATL dostarcza taką gównianą baterię będąc niby liderem
  • Odpowiedz
@PiotrFr: pytanie czy CATL dostarcza całą baterie 400v czy tylko ogniwa :)

ostatecznie jak zwykle miał być tesla killer a jedynie porsche ma coś do zaoferowania. Gorsze, ale jednak XD
  • Odpowiedz
@PiotrFr nie rozumiesz, g9 to nie jest konkurencja tesli (chyba że x czy s) ale e trona I innych dużych suvow które są dużo droższe i nie tak dobrze wyposażone. W Norwegii to auto kosztuje 54k EUR z zimowymi kołami z pełnym wyposażeniem. To jest dużo mniej niż reszta w tym segmencie. Też ma 7 lat gwarancji. Niedługo wychodzi g6 który będzie konkurencją dla tesli y i myślę że tesla będzie musiała
  • Odpowiedz
Ciekawostka, w Bydach narzekają na wolne ładowanie, dzisiaj wpadłem na krzywą z Seala.


@PiotrFr: Co to za gówniany wykres? Teraz to tylko splunę jak zobaczę to guano na drogach.

Żabojady wolą swoje auta czy widać już ograniczenie popytu na auta przez wysokie ceny (czy tylko chodzi o toyotę i niewiadomo co z chin)?
  • Odpowiedz