Wpis z mikrobloga

Siemanko giełdowe mirki.

Dzisiaj kolejne podsumowanie mojego eksperymentu, w którym kupuję jedną akcje CDP dziennie. Założenie jest takie, że będę kontynuował eksperyment dopóki oficjalnie nie zostanie zapowiedziana kolejna produkcja CD Projektu, która mam nadzieje napompuje akcje spółki.

Więcej szczegółów można znaleźć tutaj: link
Zapraszam też do obserwowania/czarnolistowania tagu: #gamingowyinwestor

W tym tygodniu trafił mi się ATH dla tego czelendżu. W czwartek kupiłem 1 akcję za 144,15PLN, ale w piątek doczekałem się korekty. Mam nadzieję, że potrwa ona trochę dłużej, przez co prowadzenie tej zabawy, będzie trochę tańsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zastanawiam się też nad zmianą założeń, ponieważ na wyczekiwane zdarzenie (premiera, mocna zapowiedź itp.), mogę sobie jeszcze trochę poczekać, a nie chcę, żeby CDP był zbyt dużą pozycją w moim portfelu. Możliwe, że dodam jakiś limit kwoty, czy liczby akcji. Zależeć będzie to od ceny akcji, jeśli wrócimy niedługo do poziomów ~100 - ~110 nie będę się nawet zastanawiał jeśli chodzi o dobieranie kolejnych akcji ( ͡° ͜ʖ ͡°). Psycha is sitting? Możliwe.

Tradycyjnie, uprzedzając komentarze o prowizji: Na XTB, gdzię prowadzę ten eksperyment, do 100k ojro obrotu miesięcznie, nie płacę żadnej prowizji.

Nie marudząc więcej, podsumowanie z suchymi liczbami.

Elo, do następnego weekendu.

Zestawienie ogólne:
Liczba akcji: 28
Średnia cena zakupu: 127,39PLN
Wpłacone: 3566,80PLN
Obecna wartość: 3906PLN
Zysk: 339,20PLN
Zysk %: 9,51%

Tydzień 20.05 – 24.05:
Pn: 141,40PLN
Wt: 142,20PLN
Sr: 143,25PLN
Czw: 144,15PLN
Pt: 140,25PLN
Wpłacone: 711,25PLN
Śr cena zakupu: 142,25PLN
Cena sprzedaży na XTB w pt: 139,50PLN
Zysk tylko za ostatni tydzień: -13,75PLN

#gamingowyinwestor #gielda #cdprojekt #cdprojektred #inwestycje #glupiewykopowezapawy #wiedzmin #cyberpunk2077
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@BRmedia: Dziekuje, Mirku, naprawdę bardzo mi miło. Bardzo to motywuje. Wciąż dobrze sie bawię przy tych zestawieniach i w jakiejś formie chcialbym na pewno prowadzic jakiś dziennik inwestycyjny.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 3
@itsoverdlawygrywa: w XTB, a pewnie i w wielu innych domach maklerskich, można kupować akcje ułamkowe. Wiec zamiast iść po fajury, energetyka czy czipsy do żabki, można kupić sobie ułamek jakiejś a akcji czy etfa, czy czego tam sie chce. Czas i % składany zrobią swoje i będzie można zamawiac lambo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@srut: Jak wygląda sprawa z podatkami na takim XTB? Dopóki tylko kupuję i nic nie sprzedam to nie ma podatków?
A jak sprzedam akcje, ale nie wypłacę tylko będę miał u nich na koncie/kupię inne akcje to też podatku nie ma, prawda?
Podatek pojawia się przy wypłacie od nich?
Czy oni po prostu na koniec roku jakis dokument dają który potrzebny jest do rozliczenia, czy to jakaś skomplikowana sprawa jest bardziej?
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@anonim1133: Jeśli chodzi o bezpieczeństwo na XTB, tutaj kilka lat temu zadawałem podobne pytanie: link. Uważam, że odpowiedzi Mirków wciąż aktualne.

Co do kosztów zakupu akcji, to standardowa formułka, do 100k ojro obrotu miesięcznie jest bez żadnych dodatkowych opłat (czyli możesz kupować i sprzedawać do tego limitu). Trzeba tylko uważać, żeby przy akcjach/etfach NIE kupować instrumentów oznaczonych jako CFD, bo można łatwo na tym stracić jeśli nie wie się co
  • Odpowiedz
@srut: Po dzisiejszej sesji słabo to wygląda wyniki dobre ale pojawiła się kolejna krótka pozycja do tego negatywna rekomendacja. Niby produkcja już rusza ale orientuje się ktoś jak to wygląda? Czyli koncepcja itp jest już gotowa i została tylko rzemieślnicza robota?
  • Odpowiedz