Wpis z mikrobloga

Wam powiem, że spodobała mi się ta Kia Ceed III generacji. Wyleczyłem się ze sprowadzonych samochodów więc zostają tylko te z polskich salonów. Wybór jest ograniczony i ceny też lekko 20k więcej niż za auta zza granicy.

Do wyboru w sumie mam tylko Kia Ceed III, Volvo V40, Peugeot 308 i Renault Megane IV. Najdroższe jest Kia z tego zestawienia, chociaż za 6-letnie Volvo z przebiegiem pod 200k niektórzy sobie życzą 80-90k... ceny są chore, za 109k mam Ceed nowe z salonu.

Mieszkam w bloku więc na nowego raczej się nie zdecyduję, teraz mam stare auto i co chwilę poobijane od śmieci/kartonów bo ludzie nie potrafią zgnieść i wrzucić do pojemnika i lata to po blokowisku - szkoda się rozpisywać, dzicz.

#pytanie #samochody #motoryzacja
CalibraTeam - Wam powiem, że spodobała mi się ta Kia Ceed III generacji. Wyleczyłem s...

źródło: kia

Pobierz

Co wybrać?

  • Kia Ceed III 36.9% (52)
  • Volvo V40 35.5% (50)
  • Peugeot 308 13.5% (19)
  • Renault Megane IV 14.2% (20)

Oddanych głosów: 141

  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CalibraTeam: kupujesz używkę więc nie ma co się ograniczać do jednego modelu. Kup ten który będzie w najlepszym stanie i będzie dla ciebie najwygodniejszy. Ktoś może przytaczać recenzje i opinie żeby stwierdzić że "obiektywnie samochód A jest lepszy od B" a na rynku używek największe znaczenie ma rzeczywisty stan auta związany z eksploatacją przez wszystkich jego właścicieli. Wtedy to niby lepsze auto A może być szrotem, bo ktoś nie wymieniał
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: KIA / Hyundai 1.6 CRDI powinien być dobrym wyborem dla trzydziestolatka któremu plecy nie pozwalają na samochód sportowy.
No chyba ze chcesz samochód do stania w korku, wtedy zapchasz filtr cząstek stałych.
  • Odpowiedz
@CalibraTeam pezota i reno se odpusc. Ja bym polecam volvo v40. Posiadałem takowego w automacie. A kia ceed nie wiem za dużo albo byłby u mnie na drugim miejscu.

  • Odpowiedz
@piteross pracowałem w firmie gdzie flota to pezoty 308. Wiecznie coś z nimi było. Albo usterka elektryczna albo coś z silnikiem. O dziwo ani razu problemu z zawieszeniem. Każdy sobie chwalił te samochody za wygodę i komfort jazdy ale tak jak pisałem wyżej usterki były częste. Dodatkowo w 308 żeby zmienić ustawienia nawiewu musisz klikać w ekran co jest mega wkurzające.
O reno nic nie wiem ale podejrzewam że podbne problemy
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: 5-6 letnią Megankę kupisz za 65tys z silnikiem 1.6 205km. W Kię w golasie bym się nie pchał chyba l, że jesteś na emeryturze. A jak masz problem z sąsiadami to trzeba znaleźć garaż(znając życie nierealne :p)
  • Odpowiedz
  • 0
@prezeees No może i mają tyle, ale skąd wiesz czy remontu nie było? Jak jakieś 3 lata temu albo 4 chciałem kupić taką, to pisali ludzie o skrzyni i o ile dobrze pamiętam to dopiero w drugiej połowie 2018 roku coś poprawili. Trzeba by poczytać.
  • Odpowiedz