Wpis z mikrobloga

Czym się różni płyta główna Gigabyte B650 GAMING X AX V2 od Gigabyte B650 AORUS ELITE AX V2? Tą pierwszą wyhaczyłem za 650zł. Z tym że cenowo ta pierwsza kosztuje teraz 800zł a druga 900 więc stówka różnicy. Temperaturą?
#pytanie #komputery #pcmasterrace
  • 12
  • Odpowiedz
@Heexi: chyba tylko złączami na panelu. To po prostu przykład wewnętrznego kanibalizmu: modele pod marką Gigabyte i Aorus są projektowane i wytwarzane przez tego samego producenta co czasem prowadzi do sytuacji gdzie 2 produkty nie różnią się niczym poza zupełnymi pierdołami.

  • Odpowiedz
  • 0
@10129: Co to znaczy z tą sekcją zasilania? Będzie kompatybilny ten zasilacz który mam na tej tańszej płycie? Zasilacz Corsair RM850x SHIFT 850W (CP9020252EU)
  • Odpowiedz
@10129: no czyli tak jak pisałem, uj nie różnica xD Nigdy nie zrozumiem #!$%@? oferty tak zbliżonymi produktami, potem na rynku jest chaos w którym tylko entuzjaści wiedzą co jest czym a szeregowy konsument musi rozpytywać na wypokach redditach etc.
  • Odpowiedz
@Heexi: w praktyce głownie, że mogą wydzielać inną ilość ciepła przy tym samym obciążeniu. to nie ma wpływu na na to jaki zasilacz będzie pasować. tutaj to bez znaczenia dla Ciebie, obie sobie poradzą z każdym ryzenem z zapasem.
------------
@purrminator
szeregowy konsument nie ma rozpytywać tylko kupować droższą/wyższy model bo droższa = lepsza. Im ciężej się połapać w tym, tym większe szanse, ze konsument podejmie zła decyzje [zła dla siebie]
10129 - @Heexi: w praktyce głownie, że mogą wydzielać inną ilość ciepła przy tym samy...

źródło: Screenshot 2024-05-26 001553

Pobierz
  • Odpowiedz
@10129: ja doskonale rozumiem z.ebaną logikę jaka za tym stoi, po prostu uj mnie strzela że finalnie to konsument musi się w tym bagnie taplać. Korporacje zgotowały nam rynkowe piekło żeby im się cyferki w Excelu zgadzały.

na b550 już sekcje zasilania się na tyle różniły, że gaming wysiadł przy 200W procku


@10129: a to już zupełnie inna historia że prawie każdy ma w kompie do gierek CPU na 125W
  • Odpowiedz
@Heexi nie padło to chyba jeszcze w wątku, więc napiszę: Aorus ma też więcej warstw pcb z grubszą zawartością miedzi, co przekłada się na znacznie lepsze prowadzenie pamięci przy oc - sprawdzone w praktyce.
  • Odpowiedz