Wpis z mikrobloga

Agenci nieruchomości to jest jednak rak. Słuchajcie. Sprzedaje teraz kilka mieszkań. W ogłoszeniu na grupach na fb mam jasną informację „bez prowizji od strony kupującej. 100% prowizji pokrywa sprzedający”. I teraz akcja. Agenci się do mnie zesrali że po co ja to pisze, bo to mi nic nie daje, a jak ich klienci którzy zlecili im szukanie nieruchomości to zobaczą to kupią bezpośrednio ode mnie bez prowizji zamiast z nimi. I JA IM ZABIERAM PIENIĄDZE. Boże xD jak klient woli kupić sam mieszkania z ogłoszenia które sam znalazł, oznacza to tylko tyle że nie widzi na tyle wartości w agencie któremu zlecił poszukiwania aby mu płacić za pomoc. Ja rzadko obsługuje kupujących - raczej tylko z wykopu. Ale mam z nimi taką relacje i przedstawiam taki zakres moich obowiązków, że wysyłam linki do ofert właścicieli z otodom i oni wciąż chcą abym to ja dzwonił i umawiał spotkania i im pomógł. I chcą za to zapłacić. Ba! Sami mi wysyłają ogłoszenia które znaleźli abym wszystko sprawdził i ogarnął im cały zakup. I jeśli klienci tamtych agentów tak nie robią to znaczy że nie dają im takiej wartości aby było warto zapłacić. Kropka. Wkuriwlem się. Całą tą branża jest do zaorania. Pozdrawiam. #nieruchomosci #mieszkanie
  • 22
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Brawo za bycie uczciwym agentem. Powinny byc jakieś regulacje w branży bo uczciwe osoby na tym tracą - choć mam nadzieję, że długoterminowo to się opłaci. Mam nadzieję tylko ze nie masz ogłoszeń ze sformułowaniami "Sercem inwestycji stały się dwa tarasy widokowe" itp. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Całą tą branża jest do zaorania.


@KromkaMistrz: na wykopie panuje kult wolnego rynku. Pośrednicy nieruchomości to jest idealny przyklad tego, że wolny rynek ch..a rozwiązuje. Do 2008 roku pośrednicy musieli zdać egzamin panstwowy, potem PO zderegowalo branże i mamy to co teraz. Sama branża mówiła, że jakość spadnie na ryj po tych zmianach.

https://www.prawo.pl/kadry/posrednicy-i-zarzadcy-nieruchomosci-deregulacja-obnizy-jakosc-uslug,270811.html
  • Odpowiedz
  • 0
@zgubiles_sie_jelonku

Ulala, teraz to poleciałeś:)

Akurat rynek pośrednictwa jest wolny tylko konsumenci to idioci. A na bycie idiota nie ma paragrafów, tak jakbyś chciał zabronić sprzedaży gofrów po 30zl nad morzem... że jak zrobić koncesjonowane goferownie (:))) to to rozwiąże problem :)
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: mnie też oni rozwalają, przykładowo, ja szukam mieszkania koniecznie z ogródkiem, jest ogłoszenie z biura nieruchomości, w opisie że do mieszkania przynależy prywatny ogródek z tarasem 75m i #!$%@? nie dadzą ani jednego zdjęcia tego ogródka... No tak jakby go nie było. No przecież jak ktoś szuka ogródka to jest to ogromny plus, a jak ktoś ogródka nie szuka to nie przepłaci za mieszkanie, bo przecież wiadomo że ten ogródek
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz z perspektywy kupującego pośrednik nie daje żadnej wartości i nawet utrudnia zakup, negocjacje itd. Prowizje powinien płacić tylko sprzedawca bo ma jakieś korzyści z tego i on zatrudnia pośrednika.
  • Odpowiedz
  • 4
@KromkaMistrz Niedawno sprzedawałem mieszkanie, ale bez pośredników, bo jakoś specjalnie nie zależało mi na szybkim zbyciu. Dałem ogłoszenie do Gratki i czekałem na chętnych, a zamiast tego, w większości dzwoniły jakieś agencyine łajzy i praktycznie domagali się, żebym podjął z nimi współpracę przy sprzedaży, bo "oni mają zasięgi i możliwości, a bez dobrego agenta, to praktycznie nie ma szans sprzedać mieszkania". A tymczasem mieszkanie sprzedało się dość szybko i nie był mi
  • Odpowiedz