Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam pewien problem.
Mój znajomy stwierdził ostatnio, że być może mam ADHD (mam prawie 40 lat).
Poczytałem objawy i faktycznie, coś jest na rzeczy, więc prawdopodobnie skończy się tym, że pójdę do specjalisty.
Mam tylko jedno pytanie. Przez ostatnie dwa-trzy lata mam bardzo obniżony nastrój - podejrzewałem nawet u siebie depresje. Coraz mniej rzeczy mnie cieszy i czasami nie mam siły do dziąłania. Dodatkowo, obniżyła mi się pewność siebie.

I teraz pytanie. Czy obniżony nastrój, spadki pewności siebie, brak motywacji może być spowodowany ADHD?
Czy przyjmując leki na ADHD jest szansa, że coś się poprawi, czy raczej nie łączyć jednego z drugim?

Z góry dzięki

#adhd #psychiatria #psychologia #depresja #medycyna



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: bardzo często przy adhd jest też depresja, i obniżona samoocena, bo niestety ale to w jaki sposób kompensujemy sobie wszystko aby było lepiej na dłuższą metę wpędza nas w pułapkę. Na początku będzie euforią i radość, ale bez terapii twoje życie od tak nie będzie usłane różami( ͡° ͜ʖ ͡°) najważniejsze że jak się zdiagnozujesz to będziesz wiedział w którym kierunku masz się poruszać ( ͡
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jak chcesz zacząć walić prochy na ADHD to wejdż na grupę ADHD u dorosłych na FB i tam powinna być lista polecanych lekarzy, którzy chętnie przepisują narkotyki (to znaczy są bardzo dobrzy w leczeniu ADHD i średnia diagnostyczna ADHD wśród ich pacjentów to 99,99%). Jak już pobierzesz sobie tą listę polecanych lekarzy to opuść tą grupę bo z doświadczenia ludzie na tej grupie prędzej mają deficyt intelektualny niż ADHD
  • Odpowiedz