Wpis z mikrobloga

Halo mirko #poznan, poszukiwany mechanik, najlepiej gdzieś na południu, od strony Komornik, bo już więcej tego papudroctwa nie zniese.

Odstawiłem samochód w poniedziałek rano na wymianę oleju w skrzyni i silniku. Miał być na środę, tymczasem po kilku telefonach dziennie i nieodpisywaniu na SMSy dowiedziałem się właśnie, że teraz (w piątek o 14:00) jeszcze nie mogę przyjechać, bo chłop dopiero wlewa olej do skrzyni, a jeszcze do ogarnięcia ma silnik. Co ciekawe, wczoraj wieczorem mówił mi, że będą go zaraz robić XD
Samochód pięć dni stał na placu, a my w tym czasem z różowym do roboty spod miasta jeździliśmy uberem – lekką ręką 200 zł dziennie psu w dupę XD

#mechanikasamochodowa #motoryzacja #poznan #samchody
peanut_whu - Halo mirko #poznan, poszukiwany mechanik, najlepiej gdzieś na południu, ...

źródło: HhBl2atTyAqlDiWz

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • 15
@peanut_whu Nie wiem co z tymi debilami jest nie tak, umawia się człowiek na konkretny dzień, odstawia, wiadomo co jest do zrobienia. A te #!$%@? trzymają auto po tydzień a czasem i dwa i #!$%@?. Daj adres warsztatu zaraz tu wystawimy jakieś opinie to się im odechce walić w #!$%@?, trzeba z tym jakoś walczyć bo to się na każdym kroku zdarza u mechaników
  • Odpowiedz
  • 0
@vieniasn: tak właśnie stwierdziłem, że pora kupić najazdy i podstawowe rzeczy wymieniać samemu. Jak dzwonię do mechanika i słyszę to ich stękanie i typowe teksty, to od razu mi ciśnienie skacze.
  • Odpowiedz
  • 0
@kikiton: mechanika pojazdowa to jest chyba jedyny taki biznes, który ma wiecznie ze wszystkim problemy i jednocześnie nigdy nie jest ich wina: a to pracowników za mało, a to w hurtowni nie włożyli filtra do paczki, a to coś tam, eh, daj spokój. Że też inne biznesy potrafią ogarnąć umawianie wizyt online i wykonywanie usługi o konkretnej godzinie.
Podawać adresu nie będę, bo raz, że jeszcze nie odebrałem, a dwa, że
  • Odpowiedz
@peanut_whu do wymiany oleju są takie pompki po 60zł super sprawa, mi ostatnio warsztat (byli super tani) tak wymienił olej że zalał kilka miejsc między innymi wydech i kolektor i to śmierdziało nieludzko przez tydzień palonym olejem
widziałem założenie tarczy na zardzewiałe piasty bez czyszczenia oczywiście biło jak diabli
pomijanie kilku śrub bo ciężko dostępne XD
ostatnio chciałem żeby przy okazji mi ręczny zrobił jak już oddaje do warsztatu to usłyszałem że
  • Odpowiedz
  • 1
@Tomasz_zakopane: już tłumaczę, bo widzę, że kwota podana za Ubera rozpaliła Twoją ciekawość do czerwoności. Różowa pracuje na etacie w jednym miejscu, ja jeżdżę w różnych sprawach zawodowych w przeciwnym kierunku. Jednym samochodem zawożę ją do roboty, a potem lecę ogarniać swoje tematy. Z uberem się tak nie opłaca, bo i tak byłaby cena x2, więc jedziemy dwoma oddzielnymi, a że mieszkamy pod miastem, to minimum za kurs jest od 50
  • Odpowiedz
@Rustyyyy Nie obrażaj ludzi po zawodówce bo często właśnie oni są prawdziwymi mechanikami a nie wymieniaczami części bo technikum skończył a nie potrafi z suwmiarki korzystać, już ja z takimi #!$%@? robiłem
  • Odpowiedz
  • 0
@vieniasn: Mieszane uczucia mam co do tych pompek. Wydaje mi się, że nie nie zbiorą tak całego osadu z dna jak normalne spuszczenie ciepłego oleju. No i do wymiany filtra i tak muszę wejść pod samochód, więc mogę sobie spuścić normalnie. Tak czy siak pewnie będę to robił sam, zaoszczędzę sporo nerwów.
U mnie też były podobne historie. Raz zostawiłem gruza na wymianę klocków i tarcz, to prawie dwa tygodnie stał.
  • Odpowiedz
@peanut_whu pamiętaj że na najazdach stoi pod kątem samochód różnie tam jest z tym spływaniem niby
do tego oczywiście kobyłki bo wielu rzeczy na najazdach nie zrobisz
rzeczy typu klocki i tarcze ostatnio zrobiłem ze znajomym w jego aucie i oczywiście nie obyło się bez problemów (pierwszy raz) ale działa
  • Odpowiedz
  • 0
@vieniasn: no właśnie myślałem, czy tyłu wtedy na kobyłkach nie postawić, chociaż muszę jeszcze zerknąć, jak tam korek spustowy jest umiejscowiony, może akurat spłynie wszystko bez wygibasów.
  • Odpowiedz
Nie wiem co z tymi debilami jest nie tak, umawia się człowiek na konkretny dzień, odstawia, wiadomo co jest do zrobienia.


@kikiton: Odpowiem ci jako mechanik. Jest na rynku za dużo marek, za dużo modeli samochodów. Za dużo dziwnych usterek i często robisz po kimś. Robota się przeciąga a każdy chce na teraz. Co prawda wymiany oleju, filtrów itp robimy od ręki więc tutaj to faktycznie przesada ale w tej branży
  • Odpowiedz
@peanut_whu różnie bywa
ten drucik taki na zacisku ta sprężynka ostatnio zajęła ponad 2h bo nie chciała wyjść mimo wieszania się na niej chłopa 110kg czy 120
ale chociaż wiadomo że tarcze są na czystej piaście i wszystko było wyczyszczone bo robisz sam
  • Odpowiedz