Wpis z mikrobloga

Chciałem kupić customowy płaski kabel zasilający atx do endorfy fm5 750w i mam dwa problemy.
Chciałem kupić to: link

1. Mój zasilacz ma rozgałęzienie przy kablu 18pin na jeszcze 10 pin i faktycznie kabel z zestawu ma takie dwie wtyczki zamiast jednej. Czy ja mogę kupić kabel z tylko taką pojedynczą wtyczką jak ten z aukcji? Czy to znaczy że muszę szukać jakiegoś płaskiego 18+10 bo inny nie może mieć zastosowania? Jeśli tak - czy w tym moim zasilaczu, trafiłem na jakiś dziwny format tego kabla axt?
2. Nie mogę znaleźć żadnych kabli 18+10 w czerwonym kolorze a takie chciałem. Czy ich się nie robi?
#pcmasterrace #komputery
interpenetrate - Chciałem kupić customowy płaski kabel zasilający atx do endorfy fm5 ...

źródło: obraz_2024-05-24_114907145

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@interpenetrate znajdź schemat tych kabli na necie. Grubość kabla odpowiada mocy jaką przenosi. Moc=napięcie * natężenie. Możesz sobie dowolnie poprzerabiać te kable ale ich grubości powinny zostać zachowane tak jak i ich miejsca we wtyczkach.
  • Odpowiedz
o w takim razie zrobić, jak mi się ten gruby kabel, nie mieści z tyłu obudowy.


@interpenetrate: Przecież to jest zestaw cienkich kabli, tyle że ujętych w jednym wspólnym grubym oplotem.
Tnij tą czarną nylonową siatkę, będziesz miał osobne ładnie kabelki cienkie, które możesz sobie ułożyć na płasko, na kwadratowo, na okrągło, jak tylko chcesz...
Ew zastosować "kustomowe" grzebyczki jak https://www.printables.com/pl/model/162098-cable-comb-atx-power-pupply/comments by ułozyć to ładnie idealnie równo, ale i bez
  • Odpowiedz
@interpenetrate zasilacze potrafią mieć różne pinouty nawet w ramach jednego modelu, zależy od rewizji, standardu się trzyma tylko ten koniec który wspinasz w płytę/urządzenia więc radzę uważać
  • Odpowiedz
@hrumque: ok twoje wyjście jest chyba najlepsze. A da się jakoś ten oplot wyciągnąć tak żeby go nie uszkadzać? Czy trzeba ciąć?
No i spróbuję podrukowac takie organizery na kable z kilkanaście sztuk żeby to ładnie spiąć jak tam zagięcia na obudowie będą się nakładać
  • Odpowiedz
da się jakoś ten oplot wyciągnąć tak żeby go nie uszkadzać? Czy trzeba ciąć?


@interpenetrate: Da się, ale nie ma to żadnego sensu. W kupie trzyma go tylko ściśnięcie końcówek, oraz naciągnięcie po długości. Jak usuniesz ściśnięcie końców tego oplotu, i "ściśniesz" go po długości, to się rozszerzy wielokrotnie, byćmoże nawet na tyle, że wyjdzie przez wtyczkę ATX. Ale to nie ma sensu, tnij wyrzucaj, bo i tak końce będą
  • Odpowiedz