Wpis z mikrobloga

@vieniasn: @SuicideLeopard No dokładnie tak jest xd. Oni przyjeżdżają, mierzą i potem te płyty zamawiają i już pocięte i gotowe odbierają. Jeszcze pewnie z upustem bo stały klient. Świetna robota ogółem. Nie trzeba być glazurnikiem 15k, wystarczy składaczem mebli za tyle samo, a nawet więcej xd
  • Odpowiedz
@SuicideLeopard: Wszystko zależy od tego co jest tak naprawdę w szafie, jak rozwiązana sama konstrukcja, szuflady, czy zwykłe wieszaki czy pantografy. Nawet producent płyty ma znaczenie, a przy producencie konkretny model płyty. Między producentami na podobnym kolorze może być 30% różnicy, a w takim Egerze biały a jakiś konkretny kolor/wzór to jest też 30% różnicy, a jeszcze zależy jaki biały. Do tego okucia itd. Więc najlepiej zebrać kilka wycen i porównać
  • Odpowiedz
@SuicideLeopard: Szukaj innej firmy. Sama zamawiałam ostatnio meble kuchenne do domu letniskowego na wymiar i dostałam bardzo rozbieżne wyceny. Jeśli wycenili Ci szafy ze zwykłej płyty i bez frontów mdf i bez bogatego wyposażenia, to wycena jest bardzo wysoka. Spokojnie znajdziesz niższe ceny.
  • Odpowiedz
@SuicideLeopard: nie przejmuj sie wycena jednej firmy

robiłem we wrzesniu kuchnie, pierwsza wycena na 60k (bez blatów !), druga 36, trzecia 19k

wybrałem trzecią, elegancko równo, firma nawet dwa razy na poprawki przyjechała (z mojej winy, inaczej się uciął granit)
  • Odpowiedz
@SuicideLeopard: Upewnij się czy płyta laminowana, czy tez fronty i boki widoczne są MDF lakierowany lub akryl. Diabeł tkwi w szczegółach, zawsze to powtarzam. Robiłem kiedyś szafę 4mb + boki widoczne, zatem 4 + 0,6 + 0,6 = 5,2 * 2,6 wys = 13,52 m2.
Przy cenie pewnego akrylu za który ja płacę w hurtowni 720 PLN/m2 = za same fronty wyszło 9734 PLN, bez płyty na korpus, bez akcesoriów typu
  • Odpowiedz
@vieniasn

@SuicideLeopard

oni nawet tego nie robią sami

przyjeżdżają zebrać wymiary a potem zamawiają gotowe formatki za ułamek ceny i ty płacisz majątek za złożenie mebli


I myslisz ze jak oni to zamowia to dostaja wszystko za darmo? Ulamek ceny? Otwieraj firme. Autocada nauczysz sie w dwa tygodnie, bedziesz zamawial i trzepal kasiore :)
  • Odpowiedz
@cerbera: chłopie ale kogo obchodzi jakieś NY i że robiliście u jakichś debili co płacili 80k USD za kuchnie to jest zupełnie inny świat i inny rynek XD
Mnie nie interesuje że firma ma koszty skoro znalazłem już firmę która zrobi za połowę tego i równie dobrze? To chyba ktoś tu #!$%@? na marży i cenach z dupy xd
Mam całe życie się martwić dlaczego ta biedna firma ma tak ciężko
  • Odpowiedz