Wpis z mikrobloga

@fukinloner:

Jeśli tak, to po pierwszym takim ataku poleci taktyczna atomówka gdzieś na #!$%@? na Ukrainie ¯\(ツ)/¯ Ostatnio zachód zrobił kilka szczebli na drabinie eskalacyjnej, a Rosjanie nie.
  • Odpowiedz
@fukinloner:

Widzę kolego, że w ogóle nie rozumiesz na czym polega drabina eskalacyjna xD
Nie możesz sobie wymyślać zdarzenia i twierdzić, że ktoś wszedł szczebel wyżej. To musi być zakomunikowany, niebudzący wątpliwości fakt.

Skoro zachód wchodzi wyżej, to Rosja też musi. Inaczej wypada z gry. To kwestia kontroli eskalacji :P
  • Odpowiedz
Po posiedzeniach Izby Reprezentantów sekretarz stanu Blinken uznaje, że Ukraina może używać amerykańskiej broni do ataków na cele w Rosji.


@fukinloner: Trzymam kciuki za zniesienie durnych ograniczeń.

Jeśli tak, to po pierwszym takim ataku poleci taktyczna atomówka gdzieś na #!$%@? na Ukrainie ¯\(ツ)/¯ Ostatnio zachód zrobił kilka szczebli na drabinie eskalacyjnej, a Rosjanie nie.


@Thorrand: Czym ty się przejmujesz. Niech sobie nawet użyją 10 głowic na Ukrainie. To
  • Odpowiedz
  • 6
@Thorrand: prześledź ruskie groźby od początku 2022 xD

nie wolno wysyłać manpadsów bo będzie stanowcza odpowiedź!

nie wolno wysyłać himarsów bo będzie stanowcza odpowiedź!

nie wolno wysyłać czołgów bo będzie stanowcza odpowiedź!

nie wolno wysyłać samolotów bo będzie
  • Odpowiedz
@Thorrand: Xi trzyma rusków za twarz, już raz pogroził palcem jak putin wyskakiwał z głowicami, a bez Chin to rosja nie przeżyję. Użycie atomówi to byłby koniec rosji. Nawet Chiny się odwrócą, bo dostaną takie sankcje, że mocno to odczują. Wzrost gospodarki jest wszystkim w Chinach, to jest najważniejsze. Już teraz wielu Chińskich publicystów podaje w wątpliwość sens trwania przy rosji i dalszego zacieśnienia stosunków, bo pieniądze to Chiny robią
  • Odpowiedz
  • 4
#!$%@?ą gdzieś w puste pole... i powiedzą, że za każdy atak kolejny / przyszły... whatever atak bronią zachodnią na terytoirum Rosji, będzie odpowiedź w postaci takiej bombki na terytorium Ukrainy


@Thorrand: US już 2022 zapowiedzały, że użycie jakiejkolwiek broni jądrowej w konflikcie spotka się z masową konwencjonalną odpowiedzią sił powietrznych Stanów Zjednoczonych i sojuszników z baz w Europie (możliwe, że z Turcji), lotniskowców, możliwe nawet, że użyte zostaną bombowce strategiczne.
  • Odpowiedz
@Vistu:

Yup. Tak było w 2022 r. Chinom może nawet nie była wtedy na rękę ta cała wojna. Klęska na froncie (faktyczny i niekwestionowany) #!$%@? jaki obskoczyła Rosja na Ukrainie w 2022 r. to była oznaka wielkiej słabości.

Użycie wtedy bomby atomowej byłoby oznaką desperacji i zapewne oznaczałoby faktyczną izolacje. Prawdziwe sankcje i prawdziwa izolacja. Również ze strony
  • Odpowiedz
US już 2022 zapowiedzały, że użycie jakiejkolwiek broni jądrowej w konflikcie spotka się z masową konwencjonalną odpowiedzią sił powietrznych Stanów Zjednoczonych i sojuszników z baz w Europie (możliwe, że z Turcji), lotniskowców, możliwe nawet, że użyte zostaną bombowce strategiczne. Zapowiedziano zniszczenie jednostek z których nastąpił atak oraz niszczenie kolejnych, z których nastąpić może kolejne uderzenie.


To co osiągnie Rosja tą pokazówką? Zrobi przysługę Ukrainie w postaci całkowitego zamknięcia nieba nad Ukrainą i w okolicy, a okupacyjne siły rosyjskie dostaną lekcję, jak wywalcza się dominację powietrzną, coś w stylu inwazji na Irak.


@fukinloner
  • Odpowiedz