Wpis z mikrobloga

  • 2
@yolomcswagger:

US secretary of defense Lloyd Austin has said that Putin may not be bluffing in his threats to resort to Russia’s nuclear arsenal and revealed that the US had “been war-gaming” its response. “There are no checks on Mr Putin,” he told CNN. “He made the irresponsible decision to invade Ukraine, he could make another decision.”

The official White House line is that Russia risks devastating consequences in response to any use of nuclear weapons. It is generally thought that this would stop short of retaliating with the US nuclear arsenal but with the full use of all the conventional weapons use to strike key targets.

Russia’s use of nuclear weapons would not necessarily be considered in contravention of Article 5 of the Nato treaty, whereby an attack on one is considered an attack on all and requires collective military defence. But he said that a case could be made that if radiation from use of a nuclear warhead were to spill over into a Nato country, this could be construed as an attack.

“You don’t want to, again, get into a nuclear escalation here. But you have to show that this cannot be accepted in any way,”
  • Odpowiedz
@Szinako:

Czym ty się przejmujesz. Niech sobie nawet użyją 10 głowic na Ukrainie.

Ale po tej jakże jednoznacznej wypowiedzi to chyba powinieneś teraz wygłosić swój wysrywek, że rozzja to zbrodniczy kraj, a fiutin to zbrodniasz wojenny. Dawno się z tym mie przypominałeś, więc może zamaskuj teraz jakoś tą nieukrywaną radość.
  • Odpowiedz
  • 2
Taaak, słyszałem o tym. Tylko czy wtedy faktycznie by to zrobili


@Thorrand: US, w przeciwieństwie do Rosji, nie ma nawyku wypluwania co chwila gróźb bez pokrycia.

Dodatkowo, za jegomościem co tak lubi używać pojęcia drabiny eskalacyjnej ( ͡° ͜ʖ ͡°) - wszystkie kraje BRICS (poza Iranem chyba), dały jasno do zrozumienia Rosji, że użycie broni jądrowej też będzie miało negatywne konsekwencje. Złamanie nuklearnego tabu jest bardzo
  • Odpowiedz
@fukinloner:

Tak. Konflikt Izraelsko - Palestyński. Ciągłe rysowanie czerwonych linii (przez USA), ciągłe ich przekraczanie przez Izrael... i w nagrodę wysyłanie kolejnej broni do Izraela.

Dokładnego przykładu Ci nie powiem, bo tego konfliktu aż tak nie śledzę. Po prostu codziennie słucham podcastu od Szewko i on tam dość precyzyjnie komentuje te wydarzenia ¯\(ツ)/¯

Nawiasem mówiąc, to jest kolejny argument dlaczego teraz jest lepszy moment na eskalacje na Ukrainę... ale przez
  • Odpowiedz
Ale po tej jakże jednoznacznej wypowiedzi to chyba powinieneś teraz wygłosić swój wysrywek, że rozzja to zbrodniczy kraj, a fiutin to zbrodniasz wojenny. Dawno się z tym mie przypominałeś, więc może zamaskuj teraz jakoś tą nieukrywaną radość.


@Smarek37: Tobie zawsze coś nie pasuje. Ukraina walczy i Ukraina decyduje. A jeżeli miałoby dojść do ewentualnego użycia broni jądrowej na terenie Ukrainy, to jest to znacznie lepsze miejsce do tego niż Polska.
  • Odpowiedz
  • 0
@Thorrand: Izrael (jeszcze) jest sojusznikiem US. Więc twoja analogia... hmm, sugeruje, że US nie kiwnie palcem gdy Ukraina zacznie naparzać w orków na terenie Rosji. xD

Przy czym ten sojusz zaczyna się robić chwiejny, bo opinia amerykanów i w sumie całego świata po tym co Izrael zrobił w strefie Gazy zostawia coraz mniej pola do negocjacji (trybunał karny dla Netanjahu, toczące się sprawy z zarzutami o ludobójstwo i zbrodnie wojenne
  • Odpowiedz
@fukinloner:

Trochę chyba się nie zrozumieliśmy :P

Dobra. Koniec tej dyskusji. Napisałem jak ja to widzę i tyle. Pewnie w najbliższym czasie przekonamy się kto miał więcej racji w tym temacie.

Dzięki za rozmowę i miłej nocki ^^
  • Odpowiedz
dobra nie tłumacz się. Nie pierwsza wpadka i nie ostatnia

( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Smarek37: Żyj dalej w świecie swoich urojeń. Nie wiem dokładnie, z czym masz problem, ale ok. Od dawna powtarzam, że Ukraina nie powinna mieć żadnych ograniczeń w prowadzeniu wojny. Szanse na to że Rosja użyje broni jądrowej są aktualnie skrajnie niskie. A ewentualne jej użycie i tak na 99.9% byłoby wyłącznie na
  • Odpowiedz
ujowo że nie da się po 15 minutach usunąć komentarza z wpadką co nie? Może poproś autora, to rano nikt nie zobaczy

( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Smarek37: Hmm, ciekawy z ciebie osobnik. Łap, zanim usunie xD.

@fukinloner Proszę, weź usuń mój komentarz bo to podobno ostra wpadka. Tylko proszę nie mów nikomu że o to prosiłem, w zamian dam ci talon na balon.
Szinako - >ujowo że nie da się po 15 minutach usunąć komentarza z wpadką co nie? Może...

źródło: Dla dzbana

Pobierz
  • Odpowiedz